Блаженніший Святослав освятив в Івано-Франківську новозведений корпус «Клініки святого Луки»

14 лютого 2023

У вівторок, 14 лютого, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у межах архипастирського візиту до Івано-Франківська здійснив Чин освячення новозведеного корпусу Лікувально-діагностичного центру «Клініка святого Луки».

На захід чисельно зібралося духовенство, представники влади, медичні працівники, ректор Івано-Франківського медичного університету та представники медіа. Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Урочисте відкриття клініки розпочалося з Чину освячення, який звершив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у співслужінні архиєпископа і митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина, митрополита Ігоря Возьняка, митрополита Бориса Ґудзяка, владики Йосафата Мощича та єпископа-номінанта Миколи Семенишина.

Під час освячення Блаженніший Святослав звернувся до присутніх із вітальним словом, у якому наголосив на необхідності як фізичного, так і духовного зцілення людини.

«Сьогодні ми перебуваємо в історичному моменті для життя нашого народу — нині Україна наче кровоточива рана, а в тілі нашого народу з дня на день наростає біль і страждання… Тому сьогодні кожен українець відчуває потребу боронити життя, але в той час держава, Церква й суспільство мають завдання лікувати рани. Так, зараз ми одержуємо від Католицької Церкви, солідарної з Україною, унікальний дар — цю клініку, яка сьогодні так потрібна. Благословляємо її, щоби вона стала простором зцілення для страждального українського народу», — побажав Предстоятель.

Глава УГКЦ додав, що зцілення — це не тільки про фізичний стан, а й про повернення повноти життя й цілісності.

«Саме тут, в Івано-Франківську, наша свята Церква-мати творить простір зцілення духа, душі й тіла», — наголосив Блаженніший.

Також Патріарх подякував митрополиту Володимирові за те, що він разом із командою доклав зусиль задля створення клініки.

«Сучасна клініка сьогодні вкрай необхідна для нашого народу. Це Божа воля — розпочати роботу закладу після стількох років праці саме у важкий час війни. Люди, які, можливо, не мали змоги отримати медичну допомогу деінде, одержать її тут на найвищому рівні», — мовив Предстоятель.

«Клініка святого Луки», на думку Блаженнішого, — це плід Вселенської Католицької Церкви й усіх жертводавців спільно з благодійниками та працівниками.

Відтак Глава УГКЦ підніс символічний для клініки подарунок — ікону святого апостола Луки, на честь якого вона названа, і вручив подячну грамоту за сумлінну працю віцееконому Івано-Франківської архиєпархії о. Віталію Максиміву, котрий доклав чимало зусиль задля творення «Клініки святого Луки».

Після цього митрополит Володимир поділився історією задуму Лікувально-діагностичного центру: «Коли ми розпочинали працю над клінікою, не було війни — був спокій. Ми працювали, розвивалися й молилися у своїй сім’ї. Та сьогодні, у цю тяжку хвилину, бачимо завтрашній день, коли лікуватимемо свої рани. Думаю, що всі разом ми їх вилікуємо, а спільною молитвою закриємо рани невидимі — духовні».

Згодом Блаженніший Святослав здійснив Чин благословення клініки освяченою водою.

З привітаннями із приводу відкриттям завітали і представники влади.

Світлана Онищук, голова Івано-Франківської ОВА, відзначила комплексність клініки та її благоустрій і подякувала за те, що навіть у такі важкі часи Українська Греко-Католицька Церква знаходить шлях для допомоги простим людям.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків подякував Церкві за своєчасність та допомогу, а також за підтримку в усі часи й зазначив, що «Клініка святого Луки» творить велику добру справу.

Наприкінець слово мав генеральний директор департаменту медичних кадрів Міністерства охорони здоров’я Сергій Убогов, який подякував архиєпархії за невтомну працю та якісний інструмент допомоги тим, що потребують, — «Клініку святого Луки». Він додав, що тільки спільними зусиллями Церкви й держави ми досягаємо бажаного результату.

На завершення для духовенства, влади та представників лікувально-навчальних медичних закладів провели екскурсію закладом.

Довідка

Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки» розпочав роботу у вересні 2014 року в Івано-Франківську на вул. Гарбарській, 22.

Засновником клініки стала Івано-Франківська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви. У 2015 році архиєпархія прийняла рішення спорудити поблизу навяного корпусу Івано-Франківської академії Івана Золотоустого нову будівлю для майбутньої «Клініки святого Луки», зважаючи на попит і потребу, що зростала, у медичній допомозі, особливо для бідних верств населення, а також велику кількість внутрішньо переміщених осіб, які оселилися в Івано-Франківську, прибувши зі Сходу України у 2014–2015 роках у зв’язку з розв’язаною росією війною на Донбасі. Це значно розширило лікувальні можливості, щоб забезпечити потребуючих і жертв війни належним медичним обслуговуванням.

У період від 2014 року до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну клініка надавала пільгові й безкоштовні послуги для соціально вразливих верств населення за рахунок рефінансування надходжень від платоспроможних пацієнтів. Із початку повномасштабної війни «Клініка святого Луки» завдяки старанням архиєпископа та митрополита Володимира Війтишина отримала грантову допомогу від Католицьких Церков і благодійних організацій Заходу на пільгові медичні послуги для соціально вразливих верств населення, що дало змогу значно збільшити кількість таких послуг і пацієнтів.

Так, із березня 2022 року по грудень 2022 року медичний заклад надав 144 000 медичних послуг, а відвідало його понад 32 000 пацієнтів, серед яких 4 700 — вимушено переселені особи.

Сьогодні Лікувально-діагностичний центр «Клініка святого Луки» формує:

• Поліклінічне відділення
  • Лабораторія