«Благодать дає нам силу перемогти»: у Харкові греко-католики попри постійні обстріли зустріли Воскресіння Христове

27 квітня 2022

З нагоди світлого свята Воскресіння Христового владика Василій Тучапець, екзарх Харківський, очолив святкові богослужіння у катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця.

Спочатку було відслужено Надгробне та Пасхальну Утреню. Відтак відбулася Архиєрейська Божественна Літургія та Чин благословення пасок. Співслужив владиці Василію владика Павло Гончарук, єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні, а також священники о. Михайло Станчишин, ТІ, та о-д. Сергій Тимчук. Про це зазначає пресслужба Харківського екзархату УГКЦ.

«З великою радістю і вірою промовляємо слова „Христос воскрес!“ Це не лише традиція, а вияв нашої віри», — сказав владика Василій. Екзарх Харківський звернув увагу присутніх на Євангеліє, яке розповідає про воскресіння Ісуса, коли Син Божий приходить до апостолів крізь замкнені двері і розвіює їхні сумніви та тривоги. Апостоли побачили Воскреслого Христа і мир запанував у їх серцях.

«Через подію Воскресіння Господь тріумфує як Бог, як Спаситель та Переможець. Кого переміг Христос? Найперше, Христос переміг смерть, яка мала владу після первородного гріха. Померши тілом, Христос сходить до аду, щоб відкрити його брами. Він воскрешає старозавітніх праведників та вводить їх до Небесного Царства. Христос переміг смерть і подав нам життя», — мовив проповідник, продовжуючи своє слово.

«Христос переміг гріх, який став причиною цієї смерті, терпінь і страждань. Христос Своєю жертвою і воскресінням переміг цей гріх і дарував нам благодать спасіння. Ця благодать дає нам силу перемогти гріх, який умертвив Христос», — додав екзарх Харківський.

«Христос переміг також зло, яке є причиною гріха, а тому страждань і терпінь у нашому житті. Перемагаючи його, Господь вказує нам, що добро є сильнішим від зла. Христос також перемагає порожнечу, яка прийшла через гріх. Перемагає порожнечу і подає мир. Саме тому, з’являючись учням після Воскресіння, він відразу говорить: „Мир вам“. Господь подає їм мир, той мир, який є ознакою перемоги над гріхом, над злом і над смертю», — продовжив владика Василь.

За словами проповідника, ми також належно приготовлялися до цього світлого празника. «Що значить належно приготовитися до Воскресіння? Ми належно приготовані тоді, коли стали переможцями гріха, переможцями зла та тієї ворожнечі. Це потребує, щоб у нашому серці запанувала Божа благодать спасіння і перемоги. Чи у нашому серці запанувало це добро, яке є сильнішим за будь-яке зло? Чи у нашому серці запанував цей мир Божий, який проганяє будь-яку порожнечу і ненависть?»

На завершення архиєрей побажав, щоб кожен був переможцем в духовній боротьбі, щоб благодать і мир запанували в нашому серці, народові та на українській землі.

Варто зазначити, що до святкування Великодня цьогоріч парафіяльна спільнота катедрального храму Святого Миколая Чудотворця готувалася заздалегідь. Зокрема 23 квітня, у Велику суботу, поблизу храму відбулася чергова роздача гуманітарної допомоги, під час якої було передано від дітей із Німеччини українським дітям великодні дарунки.