Архиєпископ Борис Ґудзяк відвідав Париж дорогою до Філадельфії

13 липня 2021

3 липня 2021 року, вперше з моменту переїзду до Філадельфії у травні 2019 року, архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк прибув до Франції.

Архиєпископ Борис Ґудзяк відвідав Париж дорогою до Філадельфії

У неділю, день після прильоту до Парижа, архиєпископ Борис очолив Божественну Літургію у катедрі святого Володимира Великого у Парижі. Після богослужіння митрополит Борис виступив перед парафіянами та усіма присутніми з короткою доповіддю на тему «Церква після пандемії COVID-19». У своєму слові архиєпископ поділився своїми особистими пережиттями, а також думками про те, які зміни очікують Церкву у постпандемічну епоху. Після доповіді у приміщеннях катедри також відбулося невеличке прийняття, де всі бажаючі могли поспілкуватися з колишнім єпархом паризької єпархії святого Володимира Великого.

Наступні дні візиту митрополита були наповнені зустрічами. В понеділок він відвідав Католицький інститут Парижа, де навчаються українські семінаристи. У вівторок зустрітися з владикою Борисом приїхали священники з Франції та Бельгії. День пройшов у чудовій невимушеній атмосфері, приємних розмовах та діленні гарними новинами. У середу митрополит разом з владикою Глібом Лончиною, апостольським адміністратором єпархії святого Володимира Великого, нанесли візит голові Конференції єпископів Франції Еріку Мулен де Бофорт, а ввечері зустрілися з українською спільнотою.

Наступним етапом перебування митрополита у Франції стала поїздка на Мон-Сен-Мішель — острів, який розташований у регіоні Нормандії. Першою зупинкою в часі цієї короткої подорожі був Шартр, де митрополит Борис, владика Гліб та кілька людей, що вирушили разом з ними у подорож, помолилися Божественну Літургію у крипті. Після цього відбулася екскурсія та відвідини виставки сучасного мистецтва корейського ченця Кім Ен Чжуна, який якраз був присутній на виставці. У цей же день увечері, після прибуття до Мон-Сен-Мішель, група мала можливість відвідати чудово освітлене абатство.

Наступного дня митрополит Борис, єпископ Гліб та решта подорожуючих взяли участь у екскурсії, після якої помолилися латинську Месу з ченцями та сестрами — монастирськими братствами Єрусалиму. Врешті група повернулася до Парижа.

У свій передостанній день перебування, у суботу, митрополит звершив Божественну Літургію у Паризькому монастирі сестер-служебниць. Молилися за згромадження, засноване преподобною Йосафатою, за настоятельок його провінцій в Україні, Польщі та Америці, за сестру-генеральну Софію і за сестер-паризьких Ірину та Надію. Увечері єпархіальний дім приймав молодь КАМПУСу, яка прийшла зустрітися з колишнім єпархом єпархії святого Володимира Великого.

Подорож владики Бориса до Франції завершилася недільним днем у м. Санліс. Вранці митрополит очолив Божественну Літургію у храмі святих Бориса і Гліба, на яку з’їхалося багато людей – дехто навіть приїхав з Нідерландів та Німеччини. По Богослужінню владика Борис відвідав приміщення Центру Анни Київської, що знаходиться у будівлі храму, аббатство святого Венсена, яке заснувала Анна Київська та взяв участь у пікніку, що його організувала громада парафії святих Бориса і Гліба.

У понеділок вранці митрополит Борис покинув Європу та повернувся до Філадельфії.

За матеріалами Філадельфійської архиєпархії УГКЦ