Англійський кардинал закликає уряд Великобританії прийняти більше українських біженців

12 березня 2022

Британський кардинал Вінсент Ніколс закликає уряд та прем’єр-міністра Бориса Джонсона дозволити українським біженцям «якнайшвидше в’їхати до Великобританії».

Кардинал Вінсент Ніколс — архиєпископ Вестмінстерський і Президент Католицької Єпископської Конференції Англії та Уельсу.

Заклик кардинала надійшов у листі від провідників Католицької Церкви Великобританії та об’єднав глав різних християнських конфесій у британській столиці. Лідери зустрілися 10 березня в лондонському Українському католицькому соборі Пресвятої родини, щоб помолитися з єпископом Кеннетом Новаківським. Про це повідомляє Чарльз Коллінс для інтернет-видання «Crux».

Кількість біженців зростає

Верховний комісар ООН у справах біженців повідомляє, що понад 2 мільйони біженців втекли з України після того, як Росія вторглася до свого сусіда 24 лютого.

Більшість вимушено переселених осіб, — майже 1,5 мільйона, — поїхала до Польщі, але і Угорщина, і Словаччина прийняли понад 100 000 кожна. Багато з тих, хто прямує до Великобританії, вже мають родинні зв’язки в країні.

Кардинал Вінсент Ніколс, Президент Католицької Єпископської Конференції Англії та УельсуКардинал Вінсент Ніколс, Президент Католицької Єпископської Конференції Англії та Уельсу

Влада Великобританії під шквалом критики

Уряд Джонсона потрапив під шквал критики через перешкоди, які стоять на шляху українців, які тікають від війни, включно з вимогою до шукачів притулку призначатися на прийом до місцевих консульських установ. У четвер уряд оголосив, що в Кале (Франція) буде створено консульську установу, щоб впоратися зі сплеском українців, які сподіваються возз’єднатися з родичами, які живуть у Британії. Раніше їм пропонували подавати заяву про надання притулку в Парижі чи Брюсселі.

Хоча уряд Джонсона пообіцяв прийняти 200 000 біженців, станом на четвер було видано лише близько 1 000 віз.

Очікується, що в понеділок буде оголошено нову політику щодо впорядкування прийому українських біженців, яка включатиме схему спонсорування шукачів притулку. «Ми підбадьорені урядовою програмою сімейного спонсорства і вітаємо намір створити шлях до гуманітарного спонсорства», — сказали кардинал Вінсент Ніколс та інші християнські лідери в листі до уряду.

Пам’ятаючи про жах минулої війни, рятувати постраждалих від теперішньої війни

«Оскільки кількість громадян України, які шукають притулок за межами України, за оцінками сягає близько двох мільйонів, ми не можемо не наголосити на необхідності діяти швидко та без зволікань», — йдеться у листі.

«Як діти та онуки тих, хто пережив жах війни сім десятиліть тому, наш моральний обов’язок забезпечити захист і гостинність тим, хто переживає такі жахи сьогодні, хоч це і може здатися немислимим у XXI столітті», — сказано в документі.

Потім у листі йшлося про практику Другої світової війни відправляти дітей з Лондона та інших міських центрів у сільську місцевість, щоб уникнути німецької кампанії бомбардувань, зазначаючи, що зараз «десятки тисяч сподіваються знайти притулок далеко від невблаганної, безсовісної Росії, і невибіркові напади на будинки, лікарні та школи по всій їхній батьківщині».

«Відкриймося на біженців з України»

«Звичайно, сьогодні ми відчуваємо співчуття до українських матерів з маленькими дітьми, літніх людей та людей з обмеженими можливостями, які здійснили небезпечні та важкі подорожі, і з надією дивимося на Сполучене Королівство і зараз звертаються до нас у найбільшу скрутну годину для України», — сказали провідники Церкви.

Вони також закликали уряд Великобританії відмовитися від обтяжливих вимог до шукачів притулку, які повинні подавати онлайн-заявку на отримання притулку у Британії.

«Як можна очікувати, що матері з маленькими дітьми, люди похилого віку та інваліди, які подолали тисячу миль, заповнюють онлайн-заявки іноземною для них мовою? Час війни вимагає швидких дій і гнучкості, пом’якшення звичайних процедур і усунення складних бюрократичних перешкод, які можуть легко перетворити надію на відчай і розчарування», — йдеться у листі.

Лідери також попросили, щоб спонсорство для шукачів притулку не обмежувалося тими, у кого є члени сім’ї у Великобританії, «але щоб ці критерії спонсорства були розширені, щоб охопити всіх українських біженців з гуманітарних міркувань, що дозволить їм якомога швидше в’їхати до Великобританії».