90-річчя Радіо Ватикану. Лагідна сила сказаного та почутого слова

11 лютого 2021

У контексті 90-річчя Радіо Ватикану Префект Дикастерії в справах комунікації нагадує про оригінальність й ідентичність «голосу Папи в діалозі зі світом». Виявом діалогу є також міжнародна співпраця, на що звертає увагу юридичний представник, а незмінністю місії — новий проект інтернет-мовлення.

90-річчя Радіо Ватикану. Лагідна сила сказаного та почутого слова

«Радіомовлення — це засіб, який зумів змінюватися в часі, ніколи не втрачаючи свою цінність і свою привабливість. Радіо має ту прекрасну особливість, що проникає до глибини, бо чуєш голос. Зосереджуєшся на голосі. Радіо не поспішає. Вимагає уваги. Сьогодні також і Радіо Ватикану спрямоване у майбутнє, зберігаючи, водночас, свою оригінальність й ідентичність», — стверджує Паоло Руффіні, Префект Дикастерії Святого Престолу в справах комунікації, коментуючи річницю його застування, що припадає 12 лютого.

«В ДНК Радіо Ватикану, як його задумав засновник Пій ХІ та єзуїти, яким 90 років тому було довірено провід, лежить служіння Церкві, Папі та людині, де б вона не перебувала, до якої б релігії чи культури не належала. Тож відзначаємо історію, що охопила практично все ХХ століття, вистояла перед фашизмом і комунізмом, пройшла другу світову війну і холодну війну, та має перспективу місіонерського майбутнього, що ґрунтується на лагідній силі сказаного та вислуханого слова», — додає Руффіні, нагадуючи й про те, що Радіо Ватикану є корінням, на якому розростається дерево Vatican News — порталу, який розповідає про життя Церкви та передає повчання Папи 43-ма мовами. А поглядом у майбутнє є проект Web-радіо, що передбачає потокові трансляції для окремих мовних редакцій.

Співпраця з іншими радіо світу

Радіо Ватикану, крім того, повністю включене в міжнародну спільноту суспільних мовників, зокрема, є членом-засновником Європейської Спілки Мовників та членом Африканської Скільки Мовників. Про це нагадує Джакомо Ґізані, Юридичний Представник Радіо Ватикану та член Виконавчої Ради Європейської Спілки Мовників. За його словами, участь у міжнародних організаціях радіомовлення є «частиною місії Папського Радіо, що через своє служіння підтримки Петрового служіння та поєднання центру католицтва з різними країнами світу, взаємодіє, співпрацює та обмінюється думками з іншими мовниками щодо головних тем і цінностей, які надихають їхню діяльність з огляду на коректне інформування та служіння спільному добру». «Ця розлога мережа стосунків, — додає Ґізані, — виражається також через партнерство, підтримуване з багатьма радіо, не лише католицькими, регіональними та місцевими, що ретранслюють програми, даючи змогу досягати найвіддаленіші реалії».

Web-радіо

Сьогодні передачі Радіо Ватикану, що виходять в світ 41-ю мовою, транслюються через радіохвилі різного спектру, супутниковий зв’язок, цифрові канали, та інтернет. І саме в поєднанні з цим останнім народжується новий проект: від 12 лютого розпочинається пригода Web-радіо, що передбачає окремі канали для кожної мови. Дебютують італійська, французька, англійська, іспанська, португальська, німецька та вірменська мови. Далі, протягом року, будуть створені інші 30 програм, які можна буде слухати як на сайті, так і через застосунок для смартфонів.

За матеріалами VaticanNews