6 запитань майбутньому єпископу УГКЦ о. Степану Сусу
У цю неділю, 12 січня 2020 року, в Патріаршому соборі Воскресіння Господнього в Києві, відбудеться Архиєрейська хіротонія отця Степана Суса.
Настоятель Гарнізонного храму Петра і Павла у Львові стане куріальним єпископом Патріаршої курії УГКЦ з титулярним осідком Зігріса. Напередодні цієї історичної для нашої Церкви події «Живе телебачення» поставило о. Степану Сусу 6 важливих запитань і отримало на них відповіді.
Напередодні цієї історичної події для Української Греко-Католицької Церкви наймолодший католицький єпископ світу для «Живого ТБ» розповів про свої відчуття, майбутні обов’язки, а також про те, яким має бути добрий єпископ.
«Єпископська хіротонія – це справді для мене неочікувана подія. Звичайно, я переживаю певний трепет, навіть страх, бо я є людина. Я не знаю, як і що далі буде, але водночас живу з великою довірою до Бога і разом зі святим Ігнатієм Лойолою повторюю слова: «Все на більшу Божу славу». Мабуть, якщо ми наші переживання, страхи, виклики і труднощі переплітаємо з довір’ям до Бога, то з цього вийде щось хороше. Зараз я переживаю внутрішньо, але сподіваюся, що після єпископських свячень цей страх мене залишить», – поділився своїми враженнями владика-номінант Степан Сус.
На його думку, добрий єпископ є передусім тією особою, біля якої люди, – які ще не є в Церкві, які ще не вірять в Бога, які сумніваються, або які ще шукають своєї стежки, –все ж захочуть вірити в Творця і ходити до храму.
За його словами, єпископ повинен бути відкритим і доступним. Він переконаний, що надзвичайно важливо бути поруч з людьми та заходити через ті самі двері, що й твої парафіяни. Ба більше, саме такі якості як відкритість і доступність забезпечить хороше майбутнє для нашої Церкви.
«Чимало людей завдяки Фейсбуку прийшли перший раз до сповіді, повінчалися, а також хрестили своїх дітей... Тож соцмережі зближують нас до людей. Звичайно, там треба дотримуватися моральної гігієни, щоб не заблукати, та використовувати їх для добрих справ. Я й далі буду продовжувати те, що робив: виставляти фотографії, писати настанови й заохочення для усіх нас, вітати людей з днем народження і бути доступним для всіх», – зауважив владика-номінант Степан Сус щодо важливості та доречного використання соцмереж.
І згодом додав: «Я вважаю, що ще багато парафіян нашої Церкви знайдеться серед тих, хто проводить чимало часу в Фейсбуку… Можливо, вони вперше прийдуть на Службу Божу до Патріаршого собору і це стане для них якимось новим відкриттям, що вони нарешті зустріли Бога у своєму житті».
Нагадаємо, що у суботу, 11 січня 2020 року, о 17:00 год. у Патріаршому соборі Воскресіння Господнього у Києві відбудеться Чин архиєрейського найменування владики-номінанта Степана Суса. Чин єпископського найменування є вступним чином архиєрейської хіротонії, у якій владика-номінант складає присягу на вірність Вселенському Архиєреєві та Главі Української Греко-Католицької Церкви.
Натомість, Архиєрейська хіротонія отця Степана Суса, куріального єпископа Патріаршої курії УГКЦ з титулярним осідком Зігріса, відбудеться 12 січня 2020 року в Патріаршому соборі Воскресіння в Києві. Початок Божественної Літургії об 11.00. Святителями будуть Блаженніший Святослав — Отець і Глава УГКЦ, високопреосвященний владика Ігор Возьняк — архиєпископ і митрополит Львівський УГКЦ та преосвященний владика Павло Хомницький — єпископ Стемфордської єпархії УГКЦ (Нью-Йорк, США).
За матеріалами «Живого телебачення»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ