10 порад християнам напередодні політичних виборів
У жовтні в Україні відбудуться місцеві вибори. «До громадянських обов’язків належать участь у виборах, сплата податків, захист власної країни від агресора, загальна законослухняність, солідарність та взаємоповага між членами суспільства» (Катехизм УГКЦ, 965).
Як поводитися християнину перед виборами? За кого голосувати? На що варто звертати увагу? Часто парафіяни звертаються з такими запитаннями до священників. 10 порад виборцям-християнам дає о. Йосафат Бойко, ВС:
1. Відповідально ставитися до виборів — готуватися до них, цікавитися процесом виборів і брати в них участь — це наш громадянський і моральний обов’язок; це вияв нашого піклування про державу і про спільне добро.
2. Готуватися до виборів означає довідатися, до якого округу я належу, хто є кандидатами у моєму окрузі до районної, міської та обласної рад — знати різних осіб, які висувають свої кандидатури.
3. У виборі кандидата ми не повинні керуватися простою симпатією, родинними зв’язками, дружніми відносинами, емоціями чи якимось суб’єктивними переконаннями, а обдуманими діями, об’єктивно оцінюючи стан речей і дбаючи за спільне добро держави.
4. Кандидат — хто він такий? Яке його особисте життя, які цінності сповідує і декларує в особистому чи сімейному житті? Адже ця людина буде пропагувати і захищати ті цінності, якими живе і в яких вона переконана.
5. Кандидат — хто він такий? Чи дотримується Божих Заповідей і у своїй діяльності не ставить їх під сумнів чи не ігнорує їх, чи виявляє повагу до християнських цінностей? Чи підтримує викладання предмету «Християнська етика» у школі?
6. Кандидат — яка його передвиборча програма? Що він пропонує і обіцяє? Чи ці обіцянки є реальними до виконання та втілення, а не простою фантазією та замилюванням очей?
7. Кандидат — яке його ставлення до загальнолюдських, моральних і християнських цінностей? Чи він захищає людське життя від зачаття і до природної смерті? Чи він не схвалює гріха аборту та евтаназії? Чи він не схвалює і не пропагує ґендерної ідеології і всього з цим пов’язаного?
8. Кандидат — чи він завойовує людські симпатії і голоси через пропагування своєї програми і втілення своїх планів, а чи, може, через обливання брудом інших кандидатів; останнє не є добрим знаком для визначеності у виборі.
9. Кандидат — якщо він вже був депутатом — чи він спілкувався зі своїми виборцями і чи цікавився їхніми потребами; чи він дійсно допоміг виборцям вирішити їхні проблеми та їхні труднощі?
10. Кандидат — якщо він вже був депутатом — що реально він зробив за свою каденцію, за його час депутатського служіння і як звітувався перед людьми?
Пам’ятаймо, що християнин-виборець не може продавати свій голос, шукаючи матеріальної винагороди чи іншої особистої вигоди, а повинен керуватися спільним добром громади!
За матеріалами католицького суспільно-релігійного інтернет-часопису «CREDO»Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ