«Запрошую і тебе до цієї мандрівки!» Владика Миколай Бичок розпочинає цикл духовних роздумів «5 кроків до Різдва»

28 листопада 2020

Владика Миколай Бичок, єпарх Мельбурський, розпочинає цикл духовних роздумів для приготування до величного свята Різдва Христового «5 кроків до Різдва». Пропонуємо Вашій увазі вступне відео.

Дорогі у Христі, вже завтра ми розпочинаємо піст, який має на меті духовно приготувати нас до величного свята Різдва Христового. У книзі Проповідника 3, 1 ми читаємо: «Усьому час і пора, і всьому слушна хвилина під небом». У кожного із нас є періоди у житті, коли потрібно зупинитися та проаналізувати своє минуле: чи це перед певним вибором, а чи перед важливою подією, тощо. Ми як християни також маємо такий період у житті, який називаємо постом. Для більшості із нас піст є часом смутку, а не радості. І це зрозуміло, адже потрібно собі у чомусь відмовити. Хоч все би мало бути навпаки, оскільки саме в період посту ми позбуваємося гріха, узалежнень, поганих звичок і всього того, що походить від лукавого. Отож, піст — це завжди духовна боротьба, це час навернення та зміни нашого мислення на життя.

Використаймо цей час посту, дарований нам святою Церквою. Спробуймо поглянути у свою душу та зробімо певний аналіз свого життя. Відкриймо перед Господом наші рани гріха, усе те, що нас болить і те, що інколи ми б хотіли сховати від інших. Погляньмо на Господа, як на єдине джерело милосердя та любові.

Піст — це час глибшого пізнання Бога: не про Бога, але самого Бога. Господь приходить до людини, як мале дитя, щоб взяти усі гріхи та віддати Небесному Отцеві. Упродовж цього посту ми кожного тижня будемо ставати на один крок ближче до Різдва Христового, роздумуючи над правдами життя. Запрошую і тебе до цієї мандрівки!

† Миколай Бичок,
єпарх Мельбурнський