«З приходом Ісуса наблизилося до нас Боже Царство, але щоб до нього увійти, ми маємо зробити крок назустріч», — владика Богдан Дзюрах у Магдебурзі

19 січня 2023

15 січня 2023 року владика Богдан Дзюрах з пастирським візитом відвідав парафію Святого Миколая в Магдебурзі (Німеччина).

У своєму духовному зверненні до усіх присутніх у храмі єпископ закликав застановитися над суттю християнства та його реалізацією в житті. Про це зазначає пресслужба Апостольського екзархату у Німеччина та Скандинавії.

«Ціль приходу Христа є наше спасіння. А над Йорданом започатковується шлях Церкви, яка є знаряддям Божого спасіння. З приходом Ісуса наблизилося до нас Боже Царство, але, щоб до нього увійти, ми маємо зробити крок назустріч», — сказав архиєрей і звернув увагу на те, що обряд омивання водою, який звершував Іван Предтеча при хрещенні, є лише зовнішньою формою, але насправді хрещення має сенс, коли Дух Святий, входчи до серця, очищає і перемінює його.

«Ми є охрещені, але чи ми є християнами? Чи наука Христова є правилом мого щоденного життя, мого відношення до ближнього, мого ставлення до праці? Чи наука Христова є мірилом мого ставлення навіть до ворогів?» — ставив вірним питання владика Богдан, щоб люди усвідомили суть свого християнства.

Після Літургії відбувся концерт різдвяних колядок, на якому виступив хор берлінської парафії Святого Миколая та інструментальне тріо під проводом о. Сергія Данківа. Під час святкової трапези та спілкування маґдебурґська громада представила різдвяне вертепне дійство.

«Молитва, коляда, прекрасний спів хору, дитячий щебіт — відчуття єдиної християнської і української родини, яка посеред воєнного лихоліття не тратить віри і надії та ділиться любов´ю. А ще — радіє Божою радістю від народження Спасителя. Дякую за спільну молитву владиці Герхардові Файге та його співпрацівникам. Дякую нашим душпастирям — о. Сергієві Данківу та о. Сергієві Олійнічуку. А особливо дякую нашій громаді — живій, побожній, вірній Богові і рідному народові!» — поділився своїми враженнями від події на власній фейсбук-сторінці владика Богдан Дзюрах.