Владики Синоду Єпископів УГКЦ помолилися за померлих ієрархів

7 вересня 2019

Щорічно Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви молитовно вшановує своїх попередників. Поминання відвіку спочилих єпископів УГКЦ відбулося зранку під час Божественної Літургії, після якої було відслужено Панахиду.

Владики Синоду Єпископів УГКЦ помолилися за померлих ієрархів

Про значення цієї молитви за померлих співбратів-єпископів своїми думками для пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ поділився преосвященний владика Венедикт Алексійчук, єпарх Чиказький:

«Сучасний світ є доволі егоцентричним. Ми формуємося у цьому усвідомленні, що „я знаю“, „я розумію“. І це важливо. Однак, водночас ми маємо розуміти те, що ми не є центром життя. Багато осіб було перед нами і ще багато буде після нас.

Коли ми згадуємо померлих ієрархів, то ми тим самим визнаємо, що саме вони передали нам Церкву. Остаточно, коли ми дивимося на Христа й апостолів і на те, чому ми є християнами, то побачимо, що апостоли пізнали Добру Новину, відтак передали її іншим, а ще інші передали далі. Тому така молитва за померлих — це свого роду вдячність тим попереднім поколінням, що нам передали нашу віру.

З іншої сторони, ми молимося за їхні гріхи «вольні і невольні». Ще з іншої сторони, ми усвідомлюємо собі Церкву, яка є поза межами, — про що ми часто кажемо — Церква небесна і Церква земна. Ми є єдиними у тому. Таким чином, наша молитва, наше згадування про них — це відчуття цієї єдності, що ми не є центром життя, що ми є лише частиною цього світу. Те, що ми знаємо і розуміємо, те, що є Церквою — це вони нам передали.

Отож, ця молитва стає знаком вдячності, а відтак — знаком єдності. Зрештою, саме цьому присвячений наш цьогорічний Синод про сопричастя. Тому у молитві ми сопричащаємося із ними, переживаємо цю єдність, яка повинна наступити у вічності, у цій повній єдності в зустрічі нас усіх разом в особі Ісуса Христа».

Варто зазначити, що цьогоріч поминальна молитва була здійснена у день 35-ої річниці відходу до вічності Ісповідника віри патріарха Йосифа Сліпого.