Владика Йосиф Мілян: «Маємо дбати, щоб чистота віри ширилася в наших родинах, суспільстві, в товариствах, де живемо та працюємо»

16 червня 2021

«Сьогодні у пропозиціях різних духовних проєктів, конфесій та релігій, людина може легко загубитися. Саме тому важливо пізнавати правду та її шукати. Важливо пізнати та жити Воплоченим Словом, жити тим Словом, Яке об’явило нам заповіді», — про це 13 червня 2021 року говорив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, під час недільної проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві.

Велике значення свідчення про іншу особу

На початку свого слова владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, зауважив, що дуже часто на запитання про третю особу ми можемо легко і просто сказати, що знаємо ту чи іншу людину. В тій іншій особі відкривається образ людини, довіра та певність. «Дуже часто ми не усвідомлюємо, що запевнення свого знання про ту чи іншу особу, може бути дуже важливим для третьої особи. В старому Ізраїлі таке свідчення було дуже глибоким. Якщо хтось казав, що знає цю людину, це було немов печатка достовірності та гідності тієї особи, про яку говорилося між двома. Це певний кредит стовідсоткової довіри до тієї особи. Тому кожен, хто мав відповісти чи знає цю особу, мав добре зважити», — наголосив архиєрей.

Не загубитися серед медійних пропозицій світу

Далі єпископ зазначив, що цієї неділі у літургійному календарі згадували Отців Першого Нікейського собору. Отців, які у 325 році, числом у 318 єпископів зібралися, щоби працювати над чистотою віри, над автентичністю віри в Бога і посланого Ним до нас Божого Сина, Ісуса Христа. Бо закралися того часу між людьми «хижі вовки», які вільно трактували собі особу Живого Бога і посланого Ним Ісуса Христа, Божого Сина. «Сьогодні в інформаційній навалі, яка пропонується людині, можемо дуже легко загубитися в пошуках правди. Інформаційний простір 24 години на добу заповнений новинами, які не завжди є позитивними. Різні медійні проєкти пропонують нам „свою правду“. Щоби не загубитися, щоби відсіяти полову від правдивого зерна, щоби зберегти себе у чистоті віри, щоби знайти ту єдину правильну дорогу до Бога і не дати себе звести на манівці, Церква пропонує Архиєрейську молитву Господню. У ній Господь молиться за себе, Господь молиться за нас сущих, і тих, котрі були з ним. Господь молиться за тих, котрі прийдуть ще у світ, щоби вони вірою жили. Щоби пізнали та осягнули вічне життя через пізнання істинного Бога Ісуса Христа, Якого Він послав».

Творити Божий світ навколо себе

Відтак протосинкел Київський додав, що за тиждень у храмах будемо молитися до Святого Духа, Який всюди є, Який все собою наповняє. «У цьому світі можна абсолютно відчитати живу ікону Господню, тому що Бог Воплочений наповнив собою все. Бог Воплочений собою все зцілив, воскресив, очистив та запропонував нам дорогу до вічного життя. Тому сьогодні так по-особливому звучатиме Символ нашої віри, який був прийнятий Отцями Нікейсього Собору. „Вірую в Єдиного Бога Отця Вседержителя…“. Закінчиться цей Символ віри словами: „і життя майбутнього віку. Амінь“. Тому всі ми — живущі на землі, за порогом третього тисячоліття християнської ери, мусимо дбати, щоби чистота віри ширилася поміж нас, в родинах, суспільстві, Церкві, в товариствах, де живемо та працюємо. Щоб Бог наповнив собою все та цей світ, за який ми боремося, до якого ми послані, щоби Його змінити. Щоби цей кращий світ, світ Божий, світ правди та справедливості та любові, наповнений Богом, став справді небом. Бо для того Божий Син прийшов з неба на землю, щоб нас до небес піднести», — наголосив проповідник.

Пізнати і любити Бога всеціло

Завершуючи своє слово, владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ, зауважив: «Щоби глибоко та всеціло зрозуміти вічне життя, треба постаратися зробити зусилля пізнати Бога. Бо дати Богові щось, що мені зайве, що мені забагато, що мені не конче потрібне, цього замало, через це цілі не досягнемо. Бог вимагає, щоб ми любили Його всім серцем, устами, душею, силою, всіма змислами, всім своїм єством. Тоді через призму правдивої любові, зможемо пізнати Бога в іншій особі. Лише тоді прийде оце життя інше, життя майбутнього віку, амінь».

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ