Владика Йосафат Мощич молитовно відзначив 45-літній ювілей

16 вересня 2021

16 вересня 2021 року духовенство та вірні Чернівецької єпархії у катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці єдналися у подячній Божественній Літургії за дар життя преосвященного владики Йосафата Мощича, єпископа Чернівецького.

Владика Йосафат Мощич молитовно відзначив 45-літній ювілей

Очолив Літургію архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возьняк у співслужінні з митрополитом Івано-Франківським Володимиром Війтишином, владикою Йосафатом Мощичем, єпископом Коломийським Василієм Івасюком та ієреями Чернівецької єпархії. Знаковим є те, що саме ці архиєреї є святителями владики Йосафата.

У своєму слові митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин розповів, що владика Йосафат народився на Львівщині. Його батьки були глибоко віруючими людьми. Належали до підпільної Греко-Католицької церкви. Водночас молодший брат владики — отець Володимир — став священником. «Сьогодні дякуємо Всевишньому Господу за дар служіння владики Йосафата… Бажаємо імениннику багато духовних досягнень, дякуємо батькам, а вам, дорогий владико Йосафате, доброї мандрівки дорогою, що веде до вічності» — побажав проповідник.

По завершенні Літургії митрополит Івано-Франківський виголосив грамоту від Блаженнішого Святослава з нагоди 45-ти річчя єпарха Чернівецького, а відтак лунали вітання від єпископів, духовенства єпархії.

До катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ прийшли парафіяни, серед них — народні артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк, дует «Писанка».

На завершення владика Йосафат подякував своїм батькам, архиєреям, священнослужителям, спільнотам та всім вірним молільникам.

Варто зазначити, що у Службі Божій взяло участь численне духовенство, адже за 4 роки, відколи існує Чернівецька єпархія УГКЦ, владикою Йосафатом було висвячено багато священників. Розвиваються парафії по всій області, дві каплиці побудовано у Чернівцях, зводиться Духовно-катехитичний центр біля собору.

За матеріалами фейсбук-сторінки «Католицькі Чернівці» та Чернівецької єпархії УГКЦ