Владика Ярослав Приріз: «Кожна Свята Літургія — це та Таворська вершина, на якій ми можемо зріти сяйво Божого Царства»

25 серпня 2020

19 серпня 2020 року, у свято Преображення Господнього, владика Ярослав Приріз, єпарх Самбірсько-Дрогобицький, відслужив Божественну Літургію в катедральному соборі Пресвятої Трійці у м. Дрогобич (Львівська область).

Під час проповіді владика Ярослав зауважив, що подія Преображення відбулась незадовго до страстей Христових, коли час земного служіння Ісуса добігав до завершення. «Зближався час Його страстей і голгофської смерті, а разом з тим і час випробовування віри Його учнів — майбутніх апостолів. Учні щиро вірили, що Ісус є обіцяний Месія, про Якого писали Мойсей і пророки», — сказав єпископ.

Преображення: скріплення віри апостолів

Учні щиро вірили, що Ісус є обіцяний Месія, про Якого писали Мойсей і пророки. «Однак Євангельські події вказують, та й самі апостоли пізніше признаються, що ця віра затьмарювалася в їх розумі від тих неправдивих поглядів на Месію, які ширили в єврейському народі книжники і фарисеї», — зазначив проповідник.

Через це Христос скріплював віру своїх учнів беззаперечним доказом свого Божества. «Необхідно було явити учнями Свою славу — ту славу, яку Він мав у Небесного Отця перед сотворенням світу, яка належала Йому як Синові Божому, одноістотному з Отцем і Святим Духом», — пояснив владика Ярослав.

Євангелист Матей розповідає, що Ісус, йдучи на гору Преображення, узяв разом із собою трьох учнів: Петра, Якова та Йоана. На думку святого Йоана Дамаскина, Ісус Христос узяв саме цих трьох, а не інших апостолів тому, що Петро, який прилюдно визнав Христове Божество, мав почути потвердження цього визнання і від Небесного Отця; Яків мав стати першим єпископом Єрусалиму і першим з апостолів віддати життя за Христа; Йоан був улюбленим учнем Ісуса.

Преображення навколишнього світу

Подія Преображення розповідає нам також про царство слави, про преображення світу. Апостол Петро засвідчив, що переживає людина, яка удостоюється цього царства: «Господи, добре нам тут бути», — казав до Ісуса Петро. До другого приходу Христа царство Боже не належить цьому світові. На Таворі ж чудесне явління цього небесного світу було хвилевим.

Таворське чудо відбувається під час молитви

Євангельське читання засвідчує, що саме під час молитви відбувається Таворське чудо, осяяння Христа славою Божества. «Тому і для нас щоденна щира молитва приватна, чи спільнотна у Божому храмі, повинні стати джерелом благодаті та духовного очищення», — зауважив владика Ярослав.

Життєдайними середники нашого преображення є також Святі Тайни, а зокрема Сповідь та Причастя. «Кожна Свята Літургія — це та Таворська вершина, на якій ми можемо зріти сяйво Божого Царства. Приступаючи до Господньої трапези, кожен стає причасником життя Божого, сповнюється радістю від участі в Божій славі та власного внутрішнього преображення», — сказав у підсумку єпископ.

За матеріалами Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ