Владика Володимир Ющак заснував нову парафію у м. Бжеґу на півдні Польщі

14 січня 2024

Декретом від 3 січня 2024 року владика Володимир Ющак, єпископ Вроцлавсько-Кошалінський, заснував нову парафію в м. Бжеґу (Опольське воєводство, Польща), яка отримала покровителів св. ап. Петра і Павла.

Владика Володимир Ющак заснував нову парафію у м. Бжеґу на півдні Польщі

Парафія стала продовженням греко-католицького душпастирства у м. Бжеґу, яке існує від квітня 2022 року. Сьогодні усі богослуження звершуються в костелі Св. Ядвіги Сьлонської який знаходиться за адресою: plac Zamkowy 4, 49–306 Brzeg, Польща. Про це інформує пресслужба Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ.

Від квітня 2022 року з благословення владики Володимира о. Павло Добрянський почав служити в м. Бжеґ. У скорому часі завдання подальшого розвитку душпастирського осередка перебрав о. Матей Деменюк.

Нова парафія буде належати до Катовіцкого деканату Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ.

Владика Володимир побажав отцю та вірним новоутвореної парафії Св. апп. Петра і Павла в Бжеґу зміцнення в вірі, Божого благословення і опіки Пресвятої Богородиці, а також закликав до допомоги усім потребуючим.

Декрет ввійшов в дію 7 січня 2024 року.

Перша Літургія у душпастирському осередку м. Бжегу (Польща), 10 квітня 2022 року.

Довідка

З благословення владики Володимира Ющака, єпископа Вроцлавсько- Кошалінського, 10 квітня 2022 року, у 5-ту неділю Великого посту, у м. Бжеґу (Польща) була відправлена Божественна Літургія, в якій взяли участь близько 50 осіб.

Місто Бжеґ розташоване за 16 км від Олави, в напрямку Ополя. Тут, на початку 90-тих років минулого століття, отець Петро Крик, парох Вроцлава та Олави, почав служити Літургії для вірних, що оселилися в місті та навколішних селах після Акції «Вісла» в 1947 році. Богослужіння служилися протягом п’яти років в гарнізонному костелі при вулиці Ofiar Katynia 57. Після зміни пароха в Олаві, тодішній душпастир о. Юрій Бойченюк, у 1995 році припинив служіння в Бжеґу.

За останні кілька років до Бжеґа приїхало кілька десятків сімей з України. Тут живуть і вірні, які брали участь у житті попереднього душпастирства, а також ті, які їздили на Літургію до парафіяльної спільноти в Олаві. Після цьогорічних відвідин з Йорданською водою, вірними міста Бжеґ було прийнято рішення про необхідність відновлення богослужінь у місті.

Літургія служилася у прилеглій до замку каплиці при Placu Zamkowym 9. Римо-Католицька Церква на даний час використовує каплицю двічі на рік, тому парафіяльна спільнота може користати із неї у будь-який час.