Владика Василь Тучапець про руку допомоги Міланської архидієцезії: «Ми повинні нести обличчя Христа»

8 вересня 2024

«Світ звик до миру, ніхто не може уявити війну у власному місті…». Щоденне життя під російськими бомбами, вдячність Італії за солідарність з українським народом, турботу про дітей та молодь, невинних жертв конфлікту.

Про це розповідає Василь Тучапець, греко-католицький єпископ Харківський, в інтерв’ю в кулуарах аудієнції, яку він мав у Міланській курії з архієпископом, монсеньйором Маріо Дельпіні, дякуючи за зустріч з українськими дітьми, які приїхали до Італії на літній табір у червні минулого року. Пропонуємо вашій увазі відеоінтерв’ю з Аннамарією Браччіні, зазначає інтернет-ресурс Міланської архидієцезії.

Про напади на його місто єпископ пояснює: «Першого дня нас розбудили не мобільні телефони, а бомби… Багато молодих сімей втекли за кордон, до Польщі, а також до Італії». Він також описує травневий вибух у міському торговому центрі: серед жертв були мати і дочка з сім’ї, яка була дуже активною в парафіяльному житті.

Єпископ Тучапець дякує Папі Франциску за його невпинну молитву за мир і всій Церкві за підтримку українських сімей. Але що можуть зробити християни, щоб зупинити війну? «Я живу в квартирі, і ми з сусідами щодня молимося до милосердного і справедливого Бога, бо тільки Він може зупинити цю страшну війну. А ще важливо забезпечити потреби тих, хто втратив усе, що мав. Ми повинні нести обличчя Христа, яке є обличчям миру і солідарності». І уточнює: «Ми хочемо миру, але справедливого миру, який може бути досягнутий лише тоді, коли Росія покине нашу землю. Я не знаю, чи це буде можливо, чи ні…».

Серед асоціацій, які беруть участь в ініціативах солідарності, єпископ особливо вдячний організації «Кордони миру», яка організувала поїздку харківських дітей до Мілану. «Літні табори — це важливий і позитивний досвід, я вдячний за надану можливість нашим хлопцям, — підкреслює він, — Коли вони повернулися, то сказали мені, що хочуть вивчати італійську мову в школі. Але в Харкові два мільйони мешканців і лише дві школи. Батьки просять нас створити простір, де їхні діти могли б навчатися, гратися, проводити час разом… Ми намагаємося зробити все можливе з тими невеликими ресурсами, які у нас є. Якщо ви зможете допомогти нам розвинути цей проєкт, це буде великою підтримкою».

Переклад з італійської мови