Владика Тарас Сеньків у День Державності України помолився за єдність українського народу

28 липня 2022

28 липня 2022 року у місті Стрию урочисто відзначили День Державності України. З цієї нагоди у катедральному храмі Успіння Пресвятої Богородиці стрияни разом з представниками влади молилися Божественну Літургію за перемогу, мир та єдність українського народу, яку очолив єпарх Стрийський владика Тарас Сеньків.

Після богослужіння на Майдані Незалежності відбулось урочисте підняття українського прапора, яке доручили кадетам Харківського національного університету повітряних сил України та мужнім чоловікам, які 14 березня 1990 року вперше в Україні підняли національний стяг над Стриєм — Василю Бичку та Оресту Галицькому. Про це інформує пресслужба Стрийської єпархії УГКЦ.

У своєму слові до стриян владика Тарас сказав: «Сьогодні маємо свято, котре торкнулося майже всіх обставин історичності і сучасності нашого народу, згадуємо пам’ять святого Володимира, символічну лату Хрещення Київської Русі і День Державності. Ці свята вказують нам на одну принципову річ, котра стала фундаментом для зростання української нації, народу і державності. Тим ключовим моментом було Хрещення, тим ключовим моментом був лідер, котрий побачив у християнстві об’єднуючу силу, яка давала надію на майбутнє цілому народові».

«Ми сьогодні стоїмо, на жаль перед черговим історичним випробуванням на міцність. Сьогодні війна ведеться не тільки на лінії фронту, не тільки на лінії вогню. Не менша небезпека руйнування нашого українського суспільства ховається десь в глибині посеред нас». За словами владики Тараса, цією небезпекою є небажання багатьох українців розмовляти українською мовою. Це причина, яка, на думку єпископа, в глибині українського суспільства постійно діє як руйнуючий чинник, який завжди каже людині якесь маленьке «ні» супроти своєї держави, свого народу. «Свято Державності, власне, повинне знайти своє дуже яскраве вираження у подоланні цих внутрішніх ворожих сил і чинників, котрі, на жаль, продовжують ділити наш народ, починаючи від питань походження, закінчуючи питаннями мови, культури і релігії. Тому хай це свято стане символом прагнення народу до єдності та непохитності у протистоянні всім, котрі пробують чи ззовні чи зсередини руйнувати наше майбутнє.

Закінчив своє привітання владика Тарас словами молитви за єдність українського народу.

А на завершення всі разом виконали «Молитву за Україну» та «Ой, у лузі червона калина» під супровід муніципального чоловічого хору «Каменяр» та естрадно-духового оркестру «Стрий».