Владика Гліб Лончина в Україні відвідав Бучацьку єпархію

24 червня 2022

У середу, 22 червня 2022 року, владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира, відвідав владику Дмитра Григорака, єпарха Бучацького, у Чорткові.

Владика Гліб Лончина в Україні відвідав Бучацьку єпархію

Владика Дмитро розповів про воєнну ситуацію у місті, куди попали чотири російські ракети. Вони нанесли спустошення у житлові будинки, постраждали люди. Владика Дмитро показав фотографії руйнувань. Відтак єпископ Дмитро повів владику Гліба по харитативному центрі «Дім милосердя» Бучацької єпархії, де кількадесят переселенців — переважно жінки з дітьми — знаходять притулок і доброту серця. Про це повідомляє пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира.

Мило було побачити, як діти горняться до владики Дмитра: він їх знає за іменем, цікавиться їхнім життям, заохочує і підтримує. Зворушливою була зустріч із чоловіком із Донеччини, якого владика прийняв з родиною — дочкою, онуками. Ба більше, саме наша Церква зайнялася похороном його зятя. Чоловік висловлював свою вдячність владиці і волонтерам.

Станом на сьогодні владика Дмитро поховав понад 20 захисників із Бучацької єпархії.

Владика Дмитро також оповідав про щотижневі пересилки гуманітарної допомоги завдяки закордонним добродіям і безкорисливій праці волонтерів.

Це лише мала картина великої благочинної діяльності, якою займається Греко-Католицька Церква в Україні, допомагаючи тим, хто постраждав у війні.