Владика Діонісій Ляхович взяв участь у святкуванні 56-річчя Спільноти Святого Егідія у м. Римі

13 лютого 2024

8 лютого у римській базиліці Святого Павла за мурами була звершена Архиєрейська Божественна Літургія з нагоди відзначення 56-ї річниці Спільноти Святого Егідія.

У подячному Євхаристійному богослужінні взяли участь близько п’яти тисяч осіб, численна молодь, разом з тими, хто від самого початку поділяє місію Спільноти Святого Егідія, — повідомляє пресслужба Апостольського екзархату в Італії.

Літургію очолив кардинал Маттео Дзуппі, Президент Італійської єпископської конференції, якому співслужили кардинал Джованні Баттіста Ре, декан Колегії кардиналів, кардинал Вальтер Каспер, емеритований президент Папської ради з питань християнської єдності, монсеньйор Джеймс Гарві, архипресвітер базиліки Святого Павла за мурами, і монсеньйор Вінченцо Палья, президент Папської академії за життя. На святкуванні також були присутні численні представники уряду та церковних і світських установ.

«Не втомлюймося дивуватися тому, наскільки шляхи Господні, про які ми чули, стали також і нашими шляхами; Його думки, набагато більші за наші, стали нашими думками. І те маленьке зернятко, посіяне 7 лютого 1968 року, не перестає приносити великі плоди. Слово Боже не повернулося, „не вчинивши того, що Я хочу, і не виконавши того, на що Я його послав“, — каже пророк. І це Боже бажання, про яке ми сьогодні роздумуємо, щоб люди любили один одного і були любимі. І немає нікого, хто б не любив і хто, перш за все, не був би любимим. Іноді саме це розтоплює нас від такого великого страху. А любові є так багато», — мовив під час проповіді кардинал Маттео Дзуппі.

У свою чергу, Марко Імпальяццо, теперішній Президент Спільноти Святого Егідія, зосередив свою увагу на основній місії, яку здійснює спільнота від моменту свого заснування.

«Протягом багатьох років ми відчували відповідальність за мир і жили ним як ремісничим будівництвом. Ремісники миру — це чоловіки і жінки братерства, добровільної праці, соціальної відповідальності, зв’язку з іншими. Вони є освітянами. Живе братерство, відкрите як до далекого світу, так і до ближнього сусіда, проростає візіями миру. Бо сьогодні наш ближній — це не лише наш сусід, але й світ, який простягається до нас усіма способами. Ми можемо бути ремісниками миру в солідарності: творити мир через солідарність. „Якщо ви хочете миру, простягніть руку допомоги бідним“, — говорив Іван Павло ІІ. Солідарність лагодить розірвану людську і соціальну тканину, зцілює від самотності, творить мир», — мовив він.

В урочистому дійстві також взяв участь Апостольський екзарх для українців католиків візантійського обряду в Італії владика Діонісій Ляхович.

Довідка

Спільнота Святого Егідія — це християнська спільнота, яка була заснована в 1968 році у Римі і сьогодні поширилася в 70 країнах світу, у тому числі в Україні. Молитва, убогі, мир є основою життя мирян, жінок і чоловіків, об’єднаних узами братерства та відданих добровільному та безкоштовному служінню потребуючим.

Спільнота розпочала діяльність після Другого Ватиканського Собору, з ініціативи Андреа Ріккарді, в середній школі в центрі Риму. З роками вона перетворилася на мережу спільнот, що об’єднують чоловіків і жінок різного віку та стану, об’єднаних в слуханні Євангелія та в добровільній та безкоштовній волонтерській діяльності для бідних і для побудови миру.

Бідні — це брати і друзі спільноти. Дружба з усіма, хто потребує допомоги — літніми, бездомними, мігрантами, інвалідами, в’язнями, дітьми вулиці та дітьми з передмістя — є характерною рисою життя тих, хто бере участь у спільноті Святого Егідія на різних континентах.

Також усвідомлення того, що війна є матір’ю численних бід, спонукало Спільноту працювати заради миру, захищати його там, де йому загрожують, допомагати відновлювати його, сприяючи діалогу там, де він був втрачений. Праця заради миру сприймається християнами як обов’язок, частина ширшого служіння примирення та братерства.

З 1989 року Спільнота була визнана Святим Престолом як Громадська асоціація мирян Церкви.