Владика Богдан Дзюрах: «Примирення повинне розпочинатися із правди»

15 жовтня 2020

Для Секретаря Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви владики Богдана Дзюраха, в країні, позначеній конфліктом, що триває понад шість років на Сході, шлях до миру також слід читати у світлі енцикліки «Усі брати».

Владика Богдан Дзюрах: «Примирення повинне розпочинатися із правди»

Під час інтерв’ю італійській редакції VaticanNews владика Богдан Дзюрах, Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, звернувся до проблеми політичної напруженості та безробіття в країні, що «змушує багатьох українців покинути свою землю». Відсутність роботи, за словами єпископа, «змушує молодих людей покинути свої мрії та належне навчання. Це теми, на які звертає увагу Папа Франциск у своїй останній енцикліці».

Свідчення Української Греко-Католицької Церкви

Незважаючи на труднощі, яких зазнає наша країна, Греко-Католицька Церква може запропонувати Вселенській Церкві своє свідчення про братерство та соціальну дружбу. «Наша церква, — продовжує владика Богдан Дзюрах, — має давню історію в галузі соціального служіння, яке сягає своїм корінням у минуле століття, коли наш митрополит Андрей Шептицький запускав у дію численні проекти задля збільшення вразливості суспільної думки на потреби вбогих, недужих, емігрантів і — що не менше важливо — навчання жінок і виховання дітей. Особливо в часи незалежної України, — продовжив він, — ми змогли задіяти все багатство соціальної доктрини Церкви, багаторазово підносячи свій голос на захист пригнобленої людини».

Відданість священників

Секретар Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви розповів про жертовну відданість священників, які під час Революції гідності завжди запевняли духовний супровід, а також про героїзм капеланів, які в зонах бойових дій були поряд із солдатами та цивільними особами. «Наш Карітас є однією з найбільших гуманітарних організацій в Україні», — заявив єпископ, додавши, що «завдяки мережі парафій ми приймаємо біженців та внутрішньо переміщених людей, яких на сьогоднішній день налічується понад півтора мільйона».

Великодушність населення

Більше того, «відкритість та щедрість наших людей справді викликають захоплення». Говорячи про Українську Греко-Католицьку Церкву в Італії, владика Богдан Дзюрах зазначив, що «вона має намір відкритись потребам місцевих суспільств, щоб поділитися власною духовною традицією. Вона також хоче надавати свою посильну підтримку. Давайте подумаємо, наприклад, про наших опікунок, які працюють в Італії. Вони не лише допомагають італійським сім’ям у їхньому повсякденному житті, але й підтримують їх духовно. І це — послуга, яку високо оцінив Святіший Отець, а також багато італійських єпископів, які вважають присутність українців збагаченням для своїх громад».

Фото з архіву 2013 року
За матеріалами VaticanNews