Владика Богдан Дзюрах передав о. д-ру Крістіанові Гартлю Патріаршу грамоту Глави УГКЦ

17 вересня 2021

Після завершення 25-го Конгресу «Реновабіс» у Берліні, в якому взяли участь представники Української Греко-Католицької Церкви, відбувся урочистий акт подяки дотеперішньому Генеральному керівникові «Реновабіс» отцеві д-рові Крістіанові Гартлю та передача його повноважень отцю проф. Томасові Швартцові.

Присутній на заході апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині і Скандинавії владика Богдан Дзюрах звернувся до керівників «Реновабіс» зі словами подяки та передав дотеперішньому Генеральному директорові отцеві Крістіанові Гартлю Патріаршу грамоту Глави УГКЦ.

Єпископ зазначив, що в особі о. Гартля «ми завжди зустрічали не лише відповідального та компетентного Генерального директора, але також і передовсім — вірогідного і надійного приятеля та випромінюючого радість і мир співбрата у вірі. За це Ваше свідчення людяності, братерства, і духовної глибини я прагну висловити Вам моє щире „Спасибі!“».

Далі він зачитав і передав Патріаршу грамоту Глави УГКЦ разом в нещодавно опублікованим німецькомовним виданням ілюстрованої книги «Переслідувані за правду», присвяченої катакомбному періодові УГКЦ.

Блаженніший Святослав, вітаючи о. Крістіана Гартля, у своїй грамоті наголосив на великий плодах, які принесло ревне служіння о. Гартля в Благодійному фонді «Реновабіс».

«Ми дуже високо цінимо Ваше плідне служіння як Генерального директора „Реновабіс“, яке відзначалося великою ревністю, високим професіоналізмом, жертовністю і відчутною людською вразливістю до потребуючих. „За їхніми плодами ви пізнаєте їх“ (Мт. 7, 16), — каже нам Євангеліє, і ми бачимо, що Ваші труди принесли щедрі плоди, які проявилися у душпастирському розвиткові та в численних харитативних і соціальних проектах нашої Церкви. За всі ці звершення ми дякуємо Вам з усього серця і висловлюємо Вам наше признання і нашу похвалу», — сказав у своїй грамоті Глав УГКЦ, побажавши о. Гартлю щедрого Божого благословення та супроводу Святого Духа в його подальшому служінні на славу Божу та для добра Католицької Церкви.

На завершення привітального слова від Української Греко-Католицької Церкви владика Богдан Дзюрах привітав о. проф. Томаса Швартца з призначенням Генеральним директором «Реновабіс» та передав йому ілюстровану книгу про історію і сучасну діяльність УГКЦ. «У цій книзі більше ілюстрацій, ніж тексту, — зауважив виступаючий, — бо, як кажуть у нас, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. То ж запрошую Вас, отче Швартц, відвідати нашу Церкву в Україні та наші громади в Німеччині. Радію вже тепер нашими прийдешніми зустрічами та нашою співпрацею», — додав апостольський екзарх.

Довідка

Крістіан Гартль, 1964 року народження, був висвячений на священника в Аугсбурзі в 1990 році і деякий час був секретарем єпископа Аугсбурга Віктора Йозефа Даммерца з 1993 по 1997 рік. За роки цього служіння отець Гартль зміг отримати широкий спектр світового церковного досвіду. На додаток до різних душпастирських служінь як капелан та священник, отець Гартль майже десятиліття відповідав за підготовку священників, спочатку з 2000 по 2003 рік як підрегент, а потім з 2003 по 2009 рік як регент у семінарії дієцезії Аугсбурга. У 2000 році він став доктором філософських наук. За час перебування на посаді регента він також викладав гомілетику в Аугсбурзькому університеті, а наступні роки — у Філософсько-богословському університеті в Бенедіктбауерні. З 2012 року д-р. Крістіан Гартль духівник у міжєпархіальній семінарії Святого Ламберта в Лантерсгофені.

Отець-доктор Крістіан Гартль як генеральний директор «Renovabis»: офіційна інавгурація відбулася 1 грудня 2016 року. На цій посаді він змінив отця-єзуїта Стефана Дартмана, який у 2015 році переїхав до Риму на посаду ректора Collegium Germanicum et Hungaricum. З червня 2015 року до початку жовтня 2016 року Благодійним фондом «Renovabis» керував Герхард Альберт.

На початку липня 2019 року отець Гартль також був обраний новим речником шести католицьких світових церковних організацій допомоги MARMICK (Misereor, Adveniat, Renovabis, Missio, Caritas International та дитячої місійної організації «Die Sternsinger»).