Владика Аркадій Трохановський взяв участь у зустрічі Президента Польщі із представниками релігійних спільнот

25 січня 2022

У вівторок, 17 січня 2022 року, у Президентському палаці у Варшаві Президент Республіки Польща Анджей Дуда та його дружина зустрілися з представниками церков і релігійних об’єднань, які присутні в Польщі, та Змішаної комісії уряду та національних і етнічних меншин.

Під час зустрічі в Президентському палаці Греко-Католицьку Церкву в Польщі представив владика Аркадій Трохановський, єпарх Ольштинсько-Ґданський. Про це інформує пресслужба Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ.

Як зазначив Президент, зустріч випала на «час, повний напруженості, важкий для багатьох місць у світі з багатьох причин, у т. ч. через пандемію коронавірусу, яка викликає багато занепокоєння, […] і в багатьох серцях вона також посіяла смуток через смерть близьких». «Дуже дякую, що, незважаючи на ці складні обставини, ми можемо зустрітися тут, символізуючи віру в те, що ми подолаємо всі труднощі», — підкреслив Анджей Дуда. За його словами, це продовження великої традиції, коли на польських землях жили люди різних національностей та віросповідань, які були пов’язані спільним каноном цінностей.

Після Президента Республіки Польща з новорічними привітаннями виступили: архиєпископ Войцех Полак, митрополит Гнєзненський, примас Польщі, єпископ Анджей Маліцький, Президент Польської Вселенської ради, Міхаель Шудрих, головний рабин Польщі, Томаш Мішкевич, муфтій Мусульманського релігійного союзу в Республіці Польща, Ґжегож Купріанович, Співголова Об’єднаного комітету Уряду та національних та етнічних меншин.

Зустріч прикрашали виступи Варшавського папського хору св. Івана Павла ІІ.

На пам’ять про цю подію владика Аркадій Трохановський під час особистого привітання подарував Президенту ікону Покрови Пресвятої Богородиці.