Владика Аркадій Трохановський про свій перший візит ad limina: «Я їду з відкритим розумом»

20 жовтня 2021

«Я їду з відкритим розумом, я хочу слухати і вчитися того, що добре. Можливо, в результаті візиту ми зможемо внести щось нове в життя єпархії», — каже греко — католицький єпископ Аркадій Трохановський із нещодавно створеної Ольштинсько-Ґданської єпархії безпосередньо перед від’їздом до ad limina. 18 жовтня розпочався третій раунд візиту ad limina єпископів з Польщі.

До складу третьої групи входять римо-католицькі Варшавська архидієцезія з дієцезіями Варшавсько-Празькою та Плоцькою та ординаріатом Війська Польського, Гнезненська архидієцезія з дієцезіями Бидгоща та Влоцлавека, Лодзька архидієцезія з Ловіцькою дієцезією, Ченстоховська архидієцезія з Радомською та Сосновецькою дієцезіями та трьома греко-католицькими єпархіями: Перемишльсько-Варшавською архиєпархією, Вроцлавсько-Кошалінською та Ольштинсько-Ґданською єпархією.

«Для мене це буде особливий досвід. Можна сказати, що цей візит для мене почався набагато раніше: тоді, коли я отримав документи для заповнення, і для цього мені довелося здійснити мій перший глибокий роздум про новостворену Ольштинсько- Ґданську єпархію. Під час підготовки цих документів я мав можливість дізнатися про особливості цього регіону. Я давно переживаю цей візит, але в той же час підходжу до нього з великою скромністю і думаю про те, щоби там чогось навчитися. Для мене це буде новий досвід, можливість зустрітися з іншими єпископами, аудієнція у Папи Франциска та зустрічі у різних ватиканських дикастеріях. Для мене це, безумовно, новий виклик. Мені цікаво, про що ми будемо говорити, які будуть орієнтири», — каже єпископ Ольштинсько-Ґданської єпархії владика Аркадій Трохановський.

Перераховуючи очікувані теми, владика вказав на такі: участь мирян у житті Церкви, залучення молоді та форми виходу з пандемії. «Синодальність — це тема, яка зараз широко обговорюється, і цілком можливо, що ми також поговоримо про це. Водночас я хотів би підкреслити, що синодальність, або соборність, як частіше вживається у Греко-Католицькій Церкві, впродовж багатьох років реалізується у нашій Церкві. Синоди організовуються на різних рівнях, духовенство, миряни, молодь є відкритими для роздумів про душпастирське служіння. Я вважаю, що візит ad limina також стане можливістю поділитися цим досвідом Греко-Католицької Церкви».

На запитання про очікування та побоювання щодо візиту ієрарх відповів: «Я хотів би, перш за все, почути слова підтримки, які будуть вираженням людської доброти, що ми не залишаємось одні на цій службі, але ми також можемо розраховувати на підтримку та провід. Я сподіваюся, що можна буде відчувати відкритість для переговорів з різних складних питань, і їх, ймовірно, буде багато. Я не боюся цього візиту, я розраховую на діалог, на підтримку нас як нової єпархії та мене як молодого єпископа в цьому новому служінні, яке я повинен виконувати. Я їду з відкритим розумом, я хочу слухати і вчитися доброго. Можливо, в результаті візиту в життя єпархії буде внесено щось нове? Я хотів би побачити якомога більше різних ідей».

Журналіст: Останній день візиту — це зустріч зі Святішим Отцем. Чи це буде перша зустріч між єпископом та Папою, чи були такі можливості раніше?

Якщо говорити про приватну аудієнцію у Святішого Отця, то це буде моя перша така зустріч з Папою Франциском. 14 вересня цього року я був на греко-католицькій Божественній Літургії, яку очолив Папа Франциск у Прешові (Словаччина), але я був одним із багатьох учасників там і не мав можливості особистої розмови з Папою. Я радий, що така зустріч відбудеться зараз, — сказав єпископ Трохановський.

За матеріалами польського інтернет-видання «eKaі»