Вітальне слово архиєпископа Томаса Едварда Галліксона, Апостольського Нунція в Україні

31 серпня 2015

ВІТАЛЬНЕ СЛОВО

архиєпископа Томаса Едварда Галліксона,
Апостольського Нунція в Україні

Ваше Блаженство!
Дорогі синодальні отці —
Шановні співбрати в єпископстві та священстві Христа!
Поважні члени організаційного комітету Синоду!
Дорогі гості, присутні тут з нагоди відкриття Синоду!

Як представник Папи Римського в Україні, маю честь і радість висловити також від імені Його Святості Франциска найкращі побажання успішних засідань Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, що розпочинаються тут, в Івано-Франківську.

Цього року Синод відбувається після Собору Української Греко-Католицької Церкви, присвяченого темі «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом». Думаю, було б правильно ствердити, що парафія є чимось дуже важливим для життя Церкви, Тіла Христового, живого і такого, що оживляє. Незважаючи на всі зміни, що відбуваються в нашому світі, зокрема урбанізацію, мобільність, перенасичення технікою, святиня зі священиком та спільнотою залишається безпечним портом, пристанню також і посеред страждань, що для України не виключає навіть жорстокої агресії. Упевнений, що і без моїх слів синодальні отці повністю свідомі, що ми повинні зробити все, аби привести наш світ до Христа, Світла світу, і що через святі таїнства пдготувати всіх охрещених як «Христофорів», аби несли Божу любов у Христі навколишньому світу, — світу, який так потребує цього.

Запевняючи вас у благословенні Святішого Отця для цього зібрання Католицької Церкви східного обряду, найбільшої у світі, висловлюю також і від свого імені побажання, щоб ваші спільні роздуми на цьогорічну тему «Парафіяльне душпастирство і новітні виклики» принесли щедрі плоди. З усім благословенням Неба — нехай завжди і всюди буде слава Ісусу Христу!

† Томас Едвард Галліксон,
Апостольський Нунцій в Україні