«Вірмо у Божу силу освяченої Йорданської води», — митрополит Володимир Війтишин на свято Богоявлення

21 січня 2023

19 січня, коли Церква святкує празник Господнього Богоявлення, в архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового, що у м. Івано-Франківськ, відбулися урочисті моління, які очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

Спільне моління з нагоди величного празника розпочалося ранішньою святковою Утренею, а відтак продовжилося Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Володимир. Співслужили йому настоятель собору: о. Юрій Новіцький, Генеральний вікарій Івано-Франківської архиєпархії о. Степан Балагура та інші душпастирі святині. Про це зазначає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

У часі Літургії митрополит Володимир виголосив проповідь, звертаючись до великої кількості парафіян, присутніх у соборі: «Нещодавно між нами лунала ангельська пісня: „Слава на висотах Богу і на землі мир людям доброї волі“, яка пронеслась відлунням у колядках по наших селах і містах. А вже сьогодні, у день Богоявлення Пресвятої Трійці, Церква приводить нас на церковні подвір’я, майдани, щоб освятити води України, святкуючи пам’ять хрещення Господнього у Йордані».

Відтак проповідник зазначив, як об’явилась Пресвята Трійця людям: «Коли Ісус хрестився водою від Івана, відкрилось небо, і було видно Духа Божого, який злітав мов голуб, і зійшов на Нього. І пролунав голос Бога Отця: „Це Син мій любий, що Його Я вподобав“».

Далі владика розповів про те, що знаменувало собою хрещення у Йордані Ісуса Христа. «Такою особливістю Трисвятий Бог явив свою волю взяти участь у Відкупленні людського роду, поклавши особливе завдання на другу Особу Божу — Господа нашого Ісуса Христа», — мовив архиєрей.

Пізніше архиєпископ зауважив, що Христос освячує це хрещення і підносить його до великого Таїнства, а підтвердженням цього є розмова Ісуса з Никодимом: «Коли хто від води та Духа не народиться, то не може ввійти в Царство Боже. Народжене від тіла — тіло, а народжене від Духа є дух!»

Підсумовуючи проповідь, митрополит Володимир заохотив всіх молільників такими словами: «Вірмо у Божу силу освяченої Йорданської води, яка оздоровить наше тіло від хворіб та освятить душу: „На Господа покладаймось повіки, бо Господь є скеля вічна“ (Пс. 26, 4)».

Після завершення Божественної Літургії у головній святині міста лунало «Многоліття». Опісля о. Юрій Новіцький подякував митрополиту за спільну молитву та запросив архиєрея очолити Чин великого освячення води на площі Шептицького, яка знаходиться поруч із собором.

Насамкінець владика Володимир привітав чисельно зібраних вірян з урочистим святом Богоявлення Господнього.

«Нехай ця свячена вода оздоровляє всіх нас. Нехай Боже благословення перебуває з усіма вами й у нашій Батьківщині — Україні. Сьогодні заносимо молитви, щоб Всемилостивий Господь очистив нашу Батьківщину від всього лиха, яке є на нашій землі, щоб закінчилася війна, та щоб наші воїни повернулися додому живими й здоровими! Всі разом молімося до Господа, бо хто що попросить у Нього, так воно і станеться», — мовив архиєрей.

Опісля священнослужителі окропили йорданською водою всіх присутніх на площі Шептицького.

Міське водосвяття на річці Бистриця

Опісля ранкового святкового богослужіння в архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового, на річці Бистриця Надвірнянська, що у м. Івано-Франківськ, зібралося кілька десятків вірних, щоб взяти участь в урочистому богослужінні та освятити воду. Очолив моління архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

Всі присутні спільно з душпастирями Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, на чолі із владикою Володимиром, просили у Господа Бога миру та якнайшвидшої перемоги нашої Батьківщини у цій несправедливій війні. Франківчани просили також Божого благословення для Прикарпаття, освячуючи воду в річці.

«Дякую кожному із вас за те, що сьогодні зібралися на цю святу молитву. На благословення свяченої води, щоб мати змогу окроплювати домівки, а також благословити цією водою наш 2023 рік. Просимо, аби Господь поблагословив добрий урожай у наступному році, аби Бог очистив нашу Батьківщину-Україну від всього темного та безбожного, від цієї страшної, несправедливої війни. Молимося, щоб наші сини й дочки, із перемогою, цілими й неушкодженими повернулися до своїх домівок. Віримо, що тих, хто просить, Господь обовʼязково вислуховує та благословляє їх», – побажав на завершення архиєрей.

Відтак митрополит Володимир подякував міському голові м. Івано-Франківськ Руслану Марцінківу за сприяння у проведенні водоосвятних дійств у нашому місті.

Своєю чергою п. Руслан також попросив присутніх посилено молитися за нашу Батьківщину. Він закликав завжди памʼятати та підтримувати наші найвищі цінності — Бога та Україну, аби вони завжди панували на наших землях.

На звершення священнослужителі окропили всіх присутніх освяченою водою, засилаючи слова вітання зі святом Богоявлення Господнього.