Відбулося велике паломництво греко-католицьких громад Рима до базиліки Святої Рити, що в Кашії

4 листопада 2021

1 листопада відбулося велике паломництво греко-католицьких громад Рима до малої базиліки Святої Рити, що в Кашії (Умбрія). Участь у прощі взяло близько сотні парафіян із прокатедрального собору Святої Софії та катедрального храму Святих мучеників Сергія і Вакха та Жировицької ікони Пресвятої Богородиці під проводом о. Марка Семегена, настоятеля собору, та о. Юрія Павлюка. Паломництво було приурочене до молитви за всіх онкохворих та всі потреби людей.

До слова, це перша спільна проща українців з Рима після карантинних обмежень, пов’язаних із пандемією коронавірусу у світі.

Як відомо, свята Рита прославилася як заступниця у важких і безнадійних життєвих ситуаціях. Її нетлінні мощі зберігаються у скляному саркофазі в базиліці, спорудженій 1937 року. Цього разу вперше в базиліці після реставраційних робіт відбулася Божественна Літургія українською мовою.

«Ми звершуємо з вами Божественну Літургію, Євхаристію, що з грецької мови означає „подяка“. Сьогодні ми дякуємо Господеві в цьому святому місці, що разом зібралися тут, переживши часи тотального локдауну у зв’язку з пандемією коронавірусу. Дякуємо за те, що ми живі і сьогодні маємо змогу молитися тут», — промовив до вірян о. Марко під час проповіді на Літургії.

Проповідник наголосив, що Боже слово цього дня говорить про знаки. «Віра в Бога відбувається не через знаки, а через відкриття нашого серця на благодать Христову. Віра — це шлях, що нас зближує з Богом. Як часто Господь стукає до нас через Слово та різні життєві події, а ми не знаходимо в собі сили вийти із власної зони комфорту! Ми вирушили в це паломництво зі своїми проханнями до святої Рити, яка є євангельським світильником», — додав душпастир. За його словами, святі для нас є світильниками і дороговказами євангельського життєвого шляху.

«Звідки свята Рита взяла силу до святості? Народжена тут, охрещена, одружена, матір двох дітей. Усе мало бути добре та одного дня вона все втрачає. Міжусобиці між поміщиками, війна, у якій вбивають її чоловіка, і смерть двох дітей. Але вона черпає силу з любові до Христа, молитви, духовного проводу. Згодом вступає до монастиря, де її любов до Бога продовжує зростати аж до отримання стигматів. Тому дякуємо Богові за всі благодаті і поручаємо святій Риті наше християнське життя, аби воно було зв’язком із Богом воскреслим», — підкреслив о. Марко.

Додамо, літургійний спомин святої Рити з Кашії (Santa Rita da Cascia), яку також називають Ритою Кассійською, припадає на 22 травня. Цю італійську монахиню, що жила в XІV сторіччі, знають в усьому світі як небесну покровительку безнадійних справ. З довірою до Господа та смиренням вона віддавала Богові всі життєві труднощі як дружина, мати, вдова, монахиня. Свята Рита проголошена блаженною 1628 року папою Урбаном VIII, а в 1900 році її канонізував папа Лев XIII.

За матеріалами пресслужби релігійного Товариства «Свята Софія»