В УКУ за участі владик Бориса Ґудзяка та Ігоря Ісіченка відбулися урочистості з нагоди початку навчального року

15 вересня 2022

«Багато поколінь українців, ваших попередників, які були знищені у радянських тюрмах, мріяли, аби ви були! Аби був наш Український католицький університет! Чуваймо — бо перед вами є великі скарби і великі нагоди. Прошу вас щодня знаходити час на молитву в тиші. Не жалійте часу, щоб побути з Богом», — владика Борис Ґудзяк, президент УКУ, звернувся з нагоди початку нового навчального року до першокурсників.

У середу, 14 вересня, у спільноті УКУ офіційно привітали першокурсників-бакалаврів. Урочистості за участі Президента УКУ, владики-емерити Ігоря Ісіченка, ректора, представників ректорату, деканів, батьків та наших жертводавців розпочалися з Літургії і храмового празника Святої Софії — Премудрості Божої. Про це інформує пресслужба Українського католицького університету.

Архиєпископ-емерит Ігор Ісіченко, звертаючись до студентів з нагоди початку навчального року, зазначив: «Скільки таких рубіконів кожен із нас переходить у своєму житті. Колись, долаючи страх, ми робили свої перші кроки в батьківській хаті. Потім потрібна була відвага, аби всидіти в школі до кінця занять… Страх треба долати. І цей період, який ми з вами переживаємо у час війни, — це період входження в нашу обіцяну землю. Мужність і відважність — саме ті якості, які потрібні, аби іти на ворога. Вам, дорогі студенти, треба буде також долати свій рубіж: довчитись, здобути диплом. Кожен із нас щодня долає такі рубежі. Я б хотів, щоб кожен, хто вийде з цієї Літургії, вийшов переможцем над своїми слабкостями. Я бажав би, щоб усі ми були мужніми гідними увійти в новий день разом із переможцем Христом».

Архиєпископ-емерит Ігор ІсіченкоАрхиєпископ-емерит Ігор Ісіченко

Наприкінці Літургії докторові Ігорю Ісіченкові вручили почесне звання доктора Honoris Causa УКУ.

Традиційно під час урочистостей, які приурочені початку навчального року, в межах щорічних Днів УКУ, в Церкві Святої Софії-Премудрості Божої освятили цеглинки від жертводавців: Михайла та Оксани, Івана та Марії Дурбак. За ці роки понад 150 родин склали пожертву на розбудову та оздоблення університетського храму через заснування пам’ятних цеглинок. Щодня університетська спільнота разом зі священниками та мирянами молиться за наших жертводавців.

Освячення цеглинок від жертводавців: Михайла та Оксани, Івана та Марії ДурбакОсвячення цеглинок від жертводавців: Михайла та Оксани, Івана та Марії Дурбак

«У цих складних умовах ми черпаємо один від одного натхнення та сили. Це створює відчуття великої сім’ї. Дякуємо кожному та кожній у цілому світі за всебічну підтримку. Будьте з нами. Стійте за нас. Хай Господь благословить вас, нашу Україну і всіх тих, хто нині боронить нашу незалежність на фронті», — зазначив ректор УКУ отець Богдан Прах.

Спільнота Українського католицького університету висловлює щиру вдячність жертводавцям за їхній внесок у розбудову університетської святині. «Запевняємо вас у нашій молитовній пам’яті, яка буде тривати, допоки стоятиме цей храм, і там возноситиметься молитва», — звернувся владика Борис Ґудзяк.

Отримати детальнішу інформацію про можливість заснування фундаторської цеглинки можна, написавши на електронну пошту відділу розвитку УКУ — [email protected].