В Івачеві Горішньому відбулося святкування 120-річчя від Дня народження блаженного Зенона Ковалика

18 серпня 2023

Минулої неділі, 13 серпня 2023 року, напередодні 120-річчя від дня народження блаженного священномученика Зенона Ковалика, у храмі Воскресіння Христового села Івачів Горішній відбулося урочисте святкування, приурочене його пам’яті.

«Парафіяни Івачева Горішнього повинні бути вдячні Богові за цю щедру благодать, яка спливає на них через посередництво їх видатного односельця. Священномученик Зенон — це не лише велика честь і гордість села, але й святий заступник перед Господом! Адже його жертвенна праця, великі страждання та мученицька смерть є безцінним подарунком для Всевишнього, міцним фундаментом віри у Нього», — розповів місцевий парох о. Орест Глубіш, як повідомляє пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Основною святкування стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії владика Теодор Мартинюк. Крім місцевого пароха, з владикою співслужили отець-доктор Андрій Іван Говера, о. Орест Каспрук, священник парафій Плотича та Чистилів, о. Олег Сковерський з Ігровиці й Хомівки та диякон з катедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Василь Лещишин.

На подвір’ї церкви владику Теодора тепло привітали діти та місцевий парох. Після цього владика, поблагословивши присутніх, увійшов до церкви й розпочав Божественну Літургію. У своєму слові до присутніх архиєрей доступно пояснив богословський зміст святого Євангелія, провівши паралель до духовного подвигу отця Зенона для слави Божої, утвердження Христової віри, самовідданого служіння у святій Церкві. Владика Теодор порівняв героїчний вчинок блаженного Зенона з мужністю та звитягою українських воїнів-захисників, які в боротьбі з російськими загарбниками мужньо боронять нашу Україну.

На завершення урочистостей владика вручив подячні грамоти від архиєпископа й митрополита Тернопільсько-Зборівського Василія Семенюка активним парафіянам храму Воскресіння Христового у с. Івачів Горішній.

Опісля, архиєрей привітав зі святом пароха, родину блаженного Зенона, а також всіх присутніх. Владика також подарував парафіянам книжку про о. Зенона Ковалика, яку написав ієромонах Чину Найсвятішого Ізбавителя о. Руслан Піх.

Під час Літургії співав хор «Адорамус» з тернопільської церкви Святого Петра під орудою Оксани Цимбалюк, а місцеві хористи задушевно виконали пісню про монаха, присвячену блаженному Зенонові. Після закінчення Служби Божої учасники вийшли на подвір’я, де відбулося освячення води та урочистий похід навколо храму.

Варто зазначити, що у святкуванні взяли участь багато парафіян Івачева Горішнього та навколишніх сіл, а також родичі отця Зенона з Тернополя — Зеновій та Лілія Літинські. До речі, пан Зеновій з приємністю повідомив, що його внук Зеновій, активний учасник молодіжних спільнот у Тернополі, а сьогодні — студент Київської духовної семінарії УГКЦ, названий цим іменем на честь блаженного священномученика.

«Сьогодні, вшановуючи пам’ять блаженного Зенона Ковалика, хочеться звернутися до всіх: „Дорогі брати і сестри! Пам’ятайте, що кожен ваш добрий учинок, ваше духовне та національне відродження тішать блаженнго Зенона і він радіє за вас з усіма святими на Небі. І навпаки — сумує та плаче душа блаженного, коли ми відходимо від віри, забуваємо про святий храм. Він з небесної височини просить нас бути гідними його святого імені, акцентуючи на незвичайній символіці, пов’язаній з назвою його рідного села, — Івачів Горішній“, — мовив о. Орест.

За словами священника, і зараз о. Зенон Ковалик із небес просить усіх односельців пам’ятати про нього, згадуючи в молитві, а він заступатиметься перед Богом за вас, за весь український народ, за нашу стражденну землю. Бо ж недарма на своєму пам’ятному образкові з нагоди першої Святої Літургії у рідному храмі отець написав такі слова: «О Ісусе! Прийми мене із святою жертвою Твого святого Тіла і Крови. Прийми її за святу Церков, за моє Згромадження та мою Вітчизну. Ісусе, благослови моїх родичів, рідню, всіх знакомих та дорогих мені осіб. О Маріє, моя люба Матінко, хорони моє священство…»