Українці в Ірландії здійснили Всеукраїнську прощу до Ноку в наміренні миру та перемоги України

7 жовтня 2024

5 жовтня українці з усієї Ірландії під проводом владики Кеннета Новаківського, апостольського візитатора для українців греко-католиків Ірландії та Північної Ірландії, здійснили Всеукраїнське паломництво до Ноку, під час якого молилися за справедливий мир в Україні.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ із посиланням на секретаріат парафії УГКЦ в Дубліні.

У прощі взяло участь понад півтисячі українців.

Молитовна програма прощі складалася з Божественної Літургії, яка відбулася у головному храмі Ноку базиліці Пречистої Діви. Очолив її владика Кеннет Новаківський. Разом з владикою біля вівтаря співслужило українське духовенство, яке служить в Ірландії: о. Василь Корніцький (Дублін), о. Роман Лагіш (Лімерик), о. Тарас Федоренко (Слайго), о. Роман Білецький (Корк), а також о. Марко Семеген, ректор собору Святої Софії в Римі та о. Віталій Федун із Лондонської єпархії Пресвятої родини.

Наприкінці владика Кеннет Новаківський подякував усім українцям, які приєдналися до сьогоднішньої спільної молитви у Ноку.

Після Божественної Літургії усі бажаючі могли пообідати та поспілкуватися один з одним у місцевому кафетерію.

Довідка

Санктуарій Матері Божої Нокської, відомий як Нокська святиня, є римо-католицьким місцем паломництва і національною святинею в селі Нок (графство Майо, Ірландія), де місцеві жителі стверджують, що в 1879 році їм з’явилися Пресвята Діва Марія, святий Йосип, святий Іван Богослов, ангели та Ісус Христос (Агнець Божий).

21 серпня 1879 року свідки ясно бачили Пресвяту Діву Марію, одягнену в білі шати, її руки і очі були звернені до неба в молитві. На її голові була золота корона, а там, де корона прилягала до чола, — одна золота троянда. Праворуч від неї, шанобливо схилившись до неї, стояв святий Йосиф. Він виглядав старшим, його борода і волосся були сивими і, як і Богородиця, він був босий.

Ліворуч від Богородиці стояв Іван Богослов у єпископському одязі, з маленькою митрою. У лівій руці він тримав відкриту книгу, на сторінках якої чітко виднілися рядки і літери. Здавалося, що він проповідує, але голосу не було чути. Він стояв так, що не був повернутий спиною ні до Діви Марії, ні до Агнця, який стояв на простому вівтарі. Позаду Агнця був хрест. Свідки спостерігали і молилися понад 2 години, і хоча вони були мокрі, але помітили, що ні на об’явлення, ні на дах не впав дощ.

Унікальним для цього об’явлення є присутність Агнця Божого на вівтарі, візуальне представлення дару і таїнства Євхаристії. Цей центральний елемент не можна знайти в жодному іншому визнаному об’явленні Пресвятої Богородиці. Святиня Ноку була офіційно визнаною Папою Франциском як міжнародна Євхаристійна та Марійна святиня через Папську раду з нової євангелізації в березні 2021 року.

Фото: Мар'яна Дмуховська