Українці Гамбурга помолилися за похованих у Гайденау українських біженців

15 червня 2022

У свято Зіслання Святого Духа українці Гамбурга та інших міст Північної Німеччини вже традиційно після Божественної Літургії в храмі УГКЦ Усіх святих вирушили до місця вічного спочинку численних братів і сестер з України в Гайденау, щоб там за них помолитися.

Українці Гамбурга помолилися за похованих у Гайденау українських біженців

«Тут спочивають українські біженці, які поклали своє життя на чужині, далеко від Батьківщини. Всесильний Боже, здійсни їхні бажання, щоб їхня Батьківщина стала вільною! 1945–1986» — викарбовано на меморіальній дошці на пам’ять про похованих на цвинтарі Гайденау українців. Про це за повідомлення о. Павла Цвьока інформує Департамент інформації УГКЦ.

Моління очолив парох храму Всіх святих у Гамбурзі о. Павло Цвьок. До молитви приєдналися численні українці, представники німецької громади і сестри редемптористки.

Довідка

Історичні дані свідчать, що в цій місцевості жило понад 7000 українців, які самоорганізувалися в міцну громаду, випускали свою газету, засновували школи, садки, театр, університет і побудували греко-католицький храм. Разом з тим, серед українців, які там проживали, була велика смертність, зокрема в перші роки життя помирало багато дітей. На цвинтарі Гайденау є виокремлене місце, де вони спочивають — щонайменше 30 дитячих могил.