Українські монахи і монахині молилися у Патріаршому осідку в Римі

11 листопада 2022

У середу, 9 листопада, у рамках II Міжнародної асамблеї вищих настоятелів УГКЦ її учасники прибули з візитом до осідку Блаженнішого Святослава у Римі. Генеральні та провінційні настоятелі українського чернецтва взяли участь в молитві Вечірні в Патріаршому прокатедральному соборі Святої Софії.

Українські монахи і монахині молилися у Патріаршому осідку в Римі

Вечірнє богослужіння очолив о. Андрій Рак, ЗНІ. У спільній молитві єдналися владика Діонісій Ляхович, Апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії, владика Михайло Бубній, екзарх Одеський та голова Патріаршої комісії у справах монашества, а також владика Іриней Білик, єпископ-емерит, канонік Папської базиліки Санта Марія Маджоре. Про це інформує пресслужба релігійного товариства «Свята Софія».

На завершення молитви ректор прокатедри та президент Релігійного товариства «Свята Софія» о. Марко Семеген подякував всім присутнім за те, що завітали до Патріаршого осідку в Римі та спільно піднесли молитви в храмі Святої Софії.

«Будуючи цей собор, патріарх Йосиф, як віддзеркалення Божої Премудрості, створив цей простір для розвитку української ідентичності та Української Греко-Католицької Церкви. Тож за ці півстоліття свого існування храм став важливим центром духовного, культурного та національного життя українського народу тут, у Римі», — наголосив ректор собору.

Далі на гостей чекав частунок, по завершенні якого владика Михайло Бубній подякував Блаженнішому Святославу за особливу гостинність у його Патріаршому домі Святої Софії.

На згадку про неординарну подію Предстоятель УГКЦ вручив усім учасникам Асамблеї унікальні пам’ятні медалі, датовані 1979 роком, що були приурочені до 10-ліття освячення прокатедрального собору Святої Софії в Римі.

Зазначимо, що з ініціативи Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ з 9 по 12 листопада в Римі проходить II Міжнародна Асамблея Вищих настоятелів УГКЦ. Даний захід відбувається один раз на п’ять років. Під час Асамблеї випрацьовується Дорожня карта — програма для діяльності й розвитку чернечих спільнот. Зранку 9 листопада вищі настоятелі після зальної аудієнції у Ватикані зустрілися з Папою Франциском, якому подарували літургійні ризи з розп’яттям Ісуса Христа і багатостраждальною Україною.