Українські католики зі США їдуть на Світові дні молоді з надією та відчуттям відповідальності

29 липня 2023

Близько 13 паломників з Української католицької архиєпархії Філадельфії вирушили до Лісабона на Світові дні молоді.

У той час, як триває війна Росії в Україні, молоді українські католики зі США їдуть на Світовий день молоді зі змішаним почуттям надії, хвилювання та невідкладності. Про це розповідає інтернет-ресурс «UCANews».

Близько 13 паломників з Української католицької архиєпархії Філадельфії прямують до Лісабону в складі 28 600 паломників та 60 єпископів зі США, які, як очікується, візьмуть участь у заході.

Митрополит Філадельфійський архиєпископ Борис Ґудзяк очолює делегацію архиєпархії і буде серед понад 35 єпископів США, які проводитимуть щоденні катехитичні науки під назвою «Встань!». Архиєпископ проведе окрему катехитичну сесію від імені всієї Української Греко-Католицької Церкви.

Архиєпископ розповів OSV News, що Світові дні молоді — це «унікальна можливість для зустрічі», під час якої «всі паломники вириваються зі своєї щоденної рутини, зі своїх звичних обставин, і протягом декількох днів проводять час з людьми, які прийшли, щоб зустріти Христа».

Софія Захарчук: Гарне представництво нашої архиєпархії

«Вони зустрічаються один з одним, і через красу людського життя і любові зустрічаються з Господом», — сказав архиєпископ Ґудзяк, зазначивши, що з нетерпінням чекає можливості провести час «з молоддю та біженцями з України, єпископи яких не зможуть бути присутніми на СДМ».

«Вперше за багато років ми маємо делегацію на СДМ», — розповіла OSV News Софія Захарчук, одна з організаторок паломництва. «Це невелика група, але вона складається з молодих людей з різних верств суспільства».

Серед паломників архиєпархії є «ті, що розмовляють українською мовою, ті, що мають українське походження, але вже не є україномовними, а також ті, що походять з України», — розповіла Софія Захарчук. «Це, по суті, гарне представництво нашої архиєпархії».

За її словами, делегація буде частиною «більшої групи від Української Греко-Католицької Церкви».

Водночас, «ми також вважаємо важливим бути вірними тому, ким ми є як архиєпархія», — сказала вона. «Тому ми також плануємо відвідувати заходи СДМ, на яких будуть присутні паломники з Філадельфійської архиєпархії».

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року Філадельфійська архидієцезія (Латинської Церкви) на чолі з архиєпископом Нельсоном Х. Пересом та Філадельфійська архиєпархія тісно співпрацюють в ініціативах молитовної та гуманітарної підтримки України.

Отець Остап Микитчин: Українські паломники відчують, що вони не самотні

Українську делегацію також супроводжує о. Остап Микитчин з Української католицької церкви Святого Архистратига Михаїла в Дженкінтауні (штат Пенсильванія, США).

Зустріч на СДМ дає можливість українській католицькій молоді замислитися над війною, яку Росія розпочала у 2014 році, в контексті своєї віри, — сказав отець Микитчин. «Молоді люди живуть активним життям, мають свій власний спосіб життя, і, можливо, іноді не до кінця усвідомлюють проблему війни, що вона є реальною і триває», — сказав він.

Паломники «також відчують, що вони не самотні», — сказав отець Микитчин. «Вони побачать, що є частиною глобальної спільноти молодих людей, молодих віруючих. Вони мають багато людей по всьому світу, які також моляться за Україну, і вони разом з ними».

Софія Захарчук: Ми відчуваємо зростаюче почуття відповідальності

Паломники архиєпархії, які є як українцями, так і американцями, «розділяють кілька світів, так би мовити, перебуваючи в обох таборах», — зазначила Софія Захарчук. «Ми робимо потроху все це, і ми схвильовані».

Хоча в делегації є «певні побоювання, тому що (СДМ) є новим для всіх», «це дуже потужна думка, що ми будемо серед такої кількості католиків з усього світу в один час, особливо як представники Української Греко-Католицької Церкви», — сказала вона.

«Для нас як особистостей важливо усвідомлювати, що ми всі є однією Церквою», — мовила Софія Захарчук, додавши, що для неї багато значить «бачити підтримку з боку американців і з боку людей з усього світу».

На тлі радості Світових днів молоді паломники архиєпархії знають, що більша глобальна обізнаність про Українську Греко-Католицьку Церкву «приходить за певну ціну» через війну Росії проти України — і вони відчувають зростаюче почуття відповідальності, розповіда Софія Захарчук.

«Ми не можемо втратити можливість переконатися, що світ розуміє, що насправді означає жертва України», — сказала вона. «Українці показують світові, що насправді означає відстоювати наші Богом дані права і свободу».