Українська парафія у м. Вінніпег (Канада) завершила Тиждень молитов за єдність християн разом із спільнотою менонітів
Завершуючи Тиждень молитов за єдність християн, спільнота менонітів відвідала український храм Пресвятої Євхаристії у місті Вінніпезі (Канада), де її гостинно зустрів архиєпископ і митрополит Лаврентій Гуцуляк разом із місцевими парафіянами та їхнім настоятелем.
Напередодні спільнота Менонітської церкви міста Вінніпегу (Канада), що знаходиться на Home Street, звернулася до Української католицької парафії Святої Євхаристії щодо можливості відвідати парафіяльну церкву та ознайомитися із літургійною практикою Церкви.
Відтак зустріч відбулася в останній день Міжнародного Тижня молитов за єдність християн, 25 січня 2020 року. Парафія Пресвятої Євхаристії була благословлена візитами спільноти менонітів, а також архиєпископа і митрополита Вінніпезького Лаврентія Гуцуляка.
Таким чином, сам захід розпочався об 11:00 год. настоятелем парафії Пресвятої Євхаристії о. Михайлом Квятковським, який розповів групі гостей про план та художню роботу у церкві, а також про її історію. Парафіяльна церква Пресвятої Євхаристії в районі Східного Кілдона міста Вінніпега — друга церква парафії, побудована в 1954 році. Напевно, одне з найкрасивіших місць у Канаді. Храм прикрашають ікони, фрески та вітражі таких художників, як Лев Моль, Святослав Гординський, Роман Коваль, Лусінда Доран та ієромонах Крістофер Кутс. За поясненням слідувала відкрита дискусія у формі запитань та відповідей.
Митрополит Лаврентій Гуцуляк, у свою чергу, помолився спільний Молебен до Богородиці і звернувся до групи гостей на тему з євангельського читання, у якому йшлося про наказ Христа: «Ідіть і зробіть учнями усі народи, хрестячи їх […], навчаючи їх […], і ось я з вами до кінця віку […]» (Мат. 16–20). З окремими свідченнями також виступили парафіяльний кантор Давид Григорчук та іподиякон Вальтер Дудич. Для участі у заході також приїхала низка парафіян.
Опісля, усіх запросили до церковної зали на український обід, який підготували деякі парафіянки, — очолювали Ліліан Дептух, Елейн Боуман та Патрісія Боднар. «Менонітській громаді було запропоновано заспівати гімн як вступне благословення трапези, і вони здивували всіх своєю молитовною красивою піснею, мелодійною гармонією, що навіть можна було б подумати, що вони були справжнім хором, який репетирував тижнями. Але ні, це просто громада, яка любить співати і робити це регулярно на своїх богослужіннях. Вони милостиво повторили це ще раз під час трапези на радість усім», — повідомляє пресслужба Вінніпезької архиєпархії УГКЦ.
Відома журналістка з Вінніпегу, Бренда Судерман, яка також була присутня, виступила із словом на обід і від імені спільноти гостей представила митрополиту Лаврентію та парафіяльному священику о. Михайлові два твори з теології та історії меннонітів. Особливою родзинкою прийому та спілкування стало привітання із днем народження митрополита Лаврентія Гуцуляка, яке випало саме цього дня. Парафіяни приготували сюрприз, замовивши чудовий торт, і всі із задоволенням співали радісно «З днем народження». Слідом за цим прозвучало «Многая літа».
Меноні́ти — християнський протестантський рух, що сповідує одне з вірувань голландських протестантів-анабаптистів. Засноване Менно Сімонсом віросповідання пропагує мирне співжиття в світському суспільстві, відсутність насильства, ненасильницькі методи протесту та розв'язання спірних питань, пацифізм.
Менонітство виникло в 1530-і роки в ході реформаційного руху в Нідерландах, в якому брали участь радикальні і помірні анабаптисти (від грец. «Знову хрещені»).
У світі в 2006 році налічувалось 1,5 млн менонітів (2006). За правління Катерини ІІ переселені з Німеччини і Голландії в південноукраїнські степи, а відтак на північно- та південноамериканський континенти: найчисленніші в США, Канаді й Демократичній республіці Конго. Меноніти проживають або в окремих громадах, або розпорошені серед місцевого населення в півсотні країн світу.
Вирізняються від інших християнських конфесій своєю негайною і спонтанною поміччю, яку беззастережно надають потерпілим від стихійних лих. Менонітська церква сповідує добросусідство, безкорисливе й добровільне служіння ближнім, незалежно від їхнього віросповідання.
За матеріалами Вінніпезької архиєпархії УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ