УГКЦ вшановує 80-у річницю смерті митрополита Андрея Шептицького
Цьогоріч, 1 листопада, Українська Греко-Католицька Церква молитовно вшановує 80-у річницю смерті Праведного митрополита Андрея Шептицького, який був предстоятелем УГКЦ в 1901–1944 роках.
Митрополит Андрей відігравав важливу роль в духовному й суспільному житті українського народу в період складних історичних випробувань. Перш за все, він був духовним батьком, який вказував шлях українському народу через ідеали віри, моралі та патріотизму. Під його патронатом було засновано Львівську богословську академію, Національний музей у Львові, реалізовано численні соціальні ініціативи. Митрополит відвідував поселення українців в діаспорі, активно опікувався селами, відкривав народні школи та лікарні, залучав ресурси до видавничої справи, сприяючи збереженню національної ідентичності українців. Під час Другої світової війни Шептицький закликав до захисту прав людини та врятував сотні євреїв, надаючи їм прихисток у монастирях.
Митрополит Андрей був не лише духовним лідером, а й прикладом для наслідування в щоденному житті, залишаючись скромним і витривалим навіть під час довготривалої хвороби. 5 грудня 1958 року розпочався беатифікаційний процес митрополита Андрея Шептицького. Однією з головних умов завершення беатифікаційного процесу є визнання чуда, здійсненого за молитовним заступництвом митрополита Андрея.
Молитви за прославу праведного митрополита Андрея:
«Господи Ісусе Христе, Ти нагороджуєш Твоїх вірних слуг не тільки особливішими дарами Своєї любови, але й вічною нагородою Святих у небі, а в многих випадках і прославою на Твоїх святих Престолах тут на землі. Я покірно благаю Тебе: зволь так прославити Твого вірного слугу Андрея Шептицького. Він впродовж свого праведного життя, повного досвідів і терпінь, був добрим пастирем свого стада та великим подвижником Церковної Єдности. Через його заступництво благослови нас новими, ревними пастирями і духовними покликаннями до священицьких і чернечих чинів. Через його заступництво вислухай і подай мені ось цю ласку, про яку я тепер прошу… Через його заступництво пошли всьому нашому народові великий дар єдности і свободи. Амінь».