Учасникам спецкурсу ПМВ з місійного служіння розповіли про особливості служіння у Харківському, Донецькому і Одеському екзархатах
Третій день спецкурсу ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання, який триває в Івано-Франківській духовній семінарії, розпочався із доповіді референта зовнішніх зв’язків ПМВ о. Віталій Храбатин на тему: «Життя і свідчення віри свящмуч. Йосафата та його актуальність для нашого сьогодення».
Отець Віталій розповів семінаристам про всі етапи життя святого Йосафата: дитинство, студентентські роки, монаше, священниче та єпископське служіння. «Постійне навчання і глибоке вивчення літургійних книг, документів Церкви та доступних творів інтелектуально приготували Святого до служіння. Та особливістю є те, що цього самого він прагнув для своїх співпрацівників-священників», — зазначив о. Віталій. Про це інформує пресслужба Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.
Сестра Любомира Надич про отця Єремію Ломницького
Постуляторка Згромадження сестер служебниць с. Любомира Надич, СНДМ, представила учасникам XII спецкурсу ПМВ доповідь на тему: «Слуга Божий Єремія Ломницький, ЧСВВ, — свідок віри, ревний та творчий душпастир». Сестра Любомира як постулатор беатифікаційного процесу експертно розповіла про життя Єремії Ломницького, підкреслюючи його проповідницьку, місійну, реколекційну і педагогічну діяльність.
«Незважаючи на упередження та протистояння, ієромонах Єремія відважно виконував своє служіння єпархіальному клиру, вірним і монашеству. Простота отця зумовлена не вивищуванням чи хизуванням своїми вміннями чи здобутками, але бажанням ділитись досвідом і товаришувати», — зазначила монахиня.
Вона підкреслила, що о. Єремія добре знав стан єпархіального клиру, бо сам походив із священничої родини. «Саме ця любов і бажання служити змусили його прийняти прохання бл. свящмч Григорія Хомишина, Єпископа Станіславівського, стати ректором молодої духовної семінарії», — зауважила с. Любомира.
Місійне служіння у Харківському, Донецькому і Одеському екзархатах
Учасникам XII спецкурсу ПМВ з місійного служіння розповіли про особливості служіння у Харківському, Донецькому і Одеському екзархатах.
Екзарх Харківський владика Василь Тучапець у своєму слові до семінаристів наголосив, що Церква присутня, відкрита та відповідає на виклики та потреби, які сьогодні постають перед українцями. «Зараз наші парафії перетворились на „Доми Милосердя“, які приймають знедолених та лікують рани війни», — поділився владика Василь.
У свою чергу, єпископ-помічник Донецького екзархату владика Максим Йосафат Рябуха, СДБ, побажав майбутнім священникам, щоб «куди б вас не покликав до служіння Господь, ви почувались, як вдома».
Канцлер Одеського Екзархату о. Петро Маковецький у своїй промові зауважив, що служіння на місійних територіях вчить священників вирішувати проблеми самостійно. «Єпископ тут направду є батьком. Він перший, до кого ми звертаємось за порадою і підтримкою. Душпастирство в Одеському екзарзаті — нагода відчути правдиве служіння і те, що ми, священники, є дуже потрібні», — зазначив о. Петро.
Нагадаємо, що 21 червня у стінах Івано-Франківської духовної семінарії ім. свящмч. Йосафата розпочався XII спецкурс Пасторально-міграційного відділу УГКЦ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання. Участь у ньому беруть 95 семінаристів з греко-католицьких семінарій Львова, Тернополя, Дрогобича, Києва та Івано-Франківська.
Учасникам курсу розповідатимуть про канонічний вимір служіння священника УГКЦ за кордоном, зокрема там, де немає ієрархічних структур УГКЦ; географію та статистику української діаспори та Церков у світі; соціальне служіння, тощо. Особлива увага буде присвячена питанню душпастирства українців, які вимушено виїхали через війну в різні країни і наразі потребують духовної опіки і підтримки.
Курс триватиме до 24 червня.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ