«У справі зцілення людини і утвердження миру Церкві відводиться особлива місія», — вл. Богдан у Відділі «Церкві у світі» архидієцезії Бамберг

15 травня 2021

У межах душпастирських відвідин Бамбергу та Нюрнбергу, 14 травня 2021 року владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду, що проживають в Німеччині і Скандинавії, зустрівся з керівником і референтом дієцезіального відділу «Церква у світі» — «Weltkirche Referat» паном Міхаелем Кляйнером.

Міхаель Кляйнер ознайомив владику Богдана та о. Андрія Химчука, пароха місцевої греко-католицької громади, з діяльністю відділу та підкреслив тривалу та плідну співпрацю у цій ділянці з попереднім настоятелем місцевої парафії Святого Миколая отцем Богданом Пушкарем.

Зі свого боку владика Богдан Дзюрах подякував в імені своїх співбратів-єпископів з України за важливу благодійну підтримку, яку вони впродовж років отримують зокрема від дієцезіальних структур «Weltkirche». Він розказав про стан душпастирської опіки над вірними УГКЦ в Німеччині, а також виявив готовність до співпраці на місцевому рівні з представниками архидієцезії Бамберг. Він наголосив, що, поряд з дуже важливою благодійною діяльністю, завдяки якій багатьом людям здійснюється поміч і підтримка в критичних життєвих обставинах, спричинених суспільною несправедливістю, конфліктами і війнами, не менш важливою місією Церкви є свідчення правди та обстоювання прав знедолених, убогих та переслідуваних народів і людей. Процес зцілення історичних ран і травм та повного подолання наслідків панування комуністичного режиму у Центральній та Східній Європі вимагає, на думку апостольського екзарха, тривалої і солідарної співпраці на загальноєвропейському рівні. «Церкві у цій справі зцілення людини і утвердження миру відводиться особлива місія», — підкреслив владика Богдан.

На згадку про зустріч український єпископ подарував п. Кляйнерові ікону Пресвятої Родини та пам’ятну іконку зі своєї інтронізації. А господар подарував новому апостольському екзархові та о. Андрієві Химчукові книжечку з сатиричними рисунками на екологічну тематику, до постання якої спричинилися в тому числі й українські художники-карикатуристи Олександр Дубовський та Константин Казанцев.

За матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії