У солідарності з Україною: У Пармській єпархії Святого Йосафата відбулися Дні духовенства

30 квітня 2023

Українська католицька єпархія Святого Йосафата із осідком у м. Парма (штат Огайо, США) провела Дні духовенства 24–27 квітня 2023 року в єзуїтському реколекційному центрі у цьому ж місті.

Захід, який очолив правлячий архиєрей єпархії владика Богдан Данило за участі священників, які служать в єпархії, що простягається від штату Огайо до штату Флорида, складався з кількох частин, серед яких особлива увага була приділена нинішній війні в Україні. Зокрема, упродовж спільних зустрічей духовенства постійно наголошувалося на величезній підтримці народу України з боку американців, яку отримує єпархія Святого Йосафата. Про це розповідає пресслужба Єпархії Святого Йосафата.

У перший день заходу владика Богдан під час вступної конференції «Між вчора і завтра: підготовка до Золотого ювілею Єпархії Святого Йосафата 1983–2033 рр.», розповів про підготовку єпархії до свого 50-річчя у 2033 році, оскільки цьогоріч єпархія святкує своє 40-річчя. Перша конференція також включала загальне обговорення ситуації у зв’язку з війною в Україні зі згадкою про значну кількість фінансових пожертв для країни, які отримує єпархія, та про те, як вони розподіляються на різні потреби в Україні. Цього ж дня відбулося засідання Пресвітерської ради єпархії.

Другий день заходу включав кілька презентацій. По-перше, д-р Донна Добровольскі під час своєї конференції «Надія і допомога для України: зцілення травм і лікування ран» говорила про аспекти, в тому числі душпастирські, як зцілювати людей, поранених психологічно і духовно з причини нинішньої війни в Україні, включаючи вирішення проблеми самогубств, які, на жаль, є одним з наслідків важких психологічних травм, що впливають на деяких людей. Опісля д-р Тереза Фарнан виступила з доповіддю «Особа та ідентичність: пасторальна відповідь на гендерну ідеологію» про поширення гендерної ідеології в глобальному світі та про те, як пасторально протистояти цьому злу.

Третього дня заходу владика Антоній Спіноза, Директор базиліки та Національної святині Ліванської Богородиці в Норт-Джексон (штат Огайо, США) — відомого паломницького місця Маронітської Католицької Церкви в США, поділився з присутніми церковним походженням, а також духовним та літургійним багатством Маронітської Католицької Церкви, однієї зі Східних Католицьких Церков. Владика Антоній, який цього року святкує 40-річчя своїх священничих свячень, також виголосив проповідь під час Божественної Літургії, яку очолив владика Богдан Данило.

Опісля о. Марк Шуй, декан Середньо-Атлантичного деканату єпархії Св. Йосафата та відповідальний за місійну діяльність в єпархії, представив доповідь про місійну ситуацію в єпархії. Після доповіді о. Марка владика Богдан поділився з присутніми священиками радісною новиною, а саме, що з 1 вересня цього року, з початком нового церковного року за новим, тобто григоріанським календарем, українська католицька церква Покрови Пресвятої Богородиці в Пармі (штат Огайо, США) приєднається до інших парафій єпархії, які повністю перейшли на літургійне життя за григоріанським календарем. Ця парафія до цього часу жила за старим, тобто юліанським календарем.

Відтак о. Кевін Безнер з Української католицької місії Святого Апостола і Євангелиста Луки в Ардені (штат Північна Кароліна, США), який разом з Кеті Матлак, дружиною о. Йосифа Матлака, пароха української католицької парафії Святого Василія Великого в Шарлотті (штат Північна Кароліна, США) є відповідальним за релігійну освіту в єпархії Святого Йосафата, розповів про релігійну освіту та катехитичну діяльність в єпархії.

Під час Днів духовенства учасники також взяли участь у молитві Часів у головній каплиці та конференц-залі реколекційного будинку, а також у Божественній Літургії св. Івана Золотоустого, яку очолив владика Богдан Данило 25 та 26 квітня в катедральному соборі Св. Йосафата в Пармі.

У четвертий, завершальний день заходу, духовенство взяло участь у презентаціях на різні єпархіальні теми, які виголосили владика Богдан Данило, отець-канонік Стівен Паливода, канцлер єпархії, фінансовий директор та парох української католицької церкви Св. Михаїла в Россфорді, о. Любомир Жибак, парох української католицької церкви Пресвятої Трійці в Янгстауні та української католицької церкви Святої Анни в Остінтауні, а також директор єпархіальних відділів молодіжного служіння та захисту дітей і молоді.