У сесії G7 щодо використання штучного інтелекту вперше візьме участь Папа
Про це оголосила Глава Уряду Італії, країни, що прийматиме саміт у червні цього року.
Папа Франциск візьме участь у саміті «Великої сімки» під головуванням Італії. Зустріч від відбуватиметься в Борго-Еньяція, що в регіоні Апулія, 13–15 червня 2024 року. Це підтвердила пресслужба Святого Престолу після заяви прем’єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні.
Прем’єрка у своєму відеозверненні уточнила, що Святіший Отець виступить на сесії, присвяченій штучному інтелекту, відкритій для країн, які не є членами G7. Джорджія Мелоні зазначила, що це буде перший в історії виступ Глави Католицької Церкви на саміті групи, до якої також належать США, Канада, Франція, Великобританія, Німеччина і Японія, — пише українська редакція «VaticanNews».
«Я щиро дякую Святішому Отцеві за те, що він прийняв запрошення Італії. Його присутність надає авторитету нашій державі і всій G7», — зазначила Мелоні, наголосивши, що італійський уряд прагне розвинути внесок Святого Престолу в питання штучного інтелекту, зокрема, запропонований «Римським закликом до етики в застосуванні ШІ» від 2020 року, який поширює Папська академія «За життя». «Я переконана, — додала вона, — що присутність Папи зробить вирішальний внесок у визначення нормативних, етичних і культурних меж для штучного інтелекту, тому що на цьому ґрунті, на основі сьогодення і майбутнього цієї технології, вкотре оцінюватиметься наша здатність — здатність міжнародної спільноти — робити те, про що інший папа, святий Йоан Павло II, нагадав у своїй знаменитій промові в ООН 2 жовтня 1979 року: „Політична, національна і міжнародна діяльність походить від людини, здійснюється через людину і призначена для людини“».
Варто відзначити, що на останній Генеральній Асамблеї ООН Святий Престол закликав до створення світового органу з регулювання використання штучного інтелекту, а Папа Франциск присвятив цій темі послання до Всесвітнього дня миру 2024 року та Всесвітнього дня комунікацій.
Святий Престол також ініціював «Римський заклик до етики в застосуванні штучного інтелекту», який підписали великі міжнародні компанії — остання з них Cisco System — а також приєдналися інші релігійні конфесії, з метою надання етичних принципів розвитку штучного інтелекту.
Ймовірно, це будуть теми, які розвиватиме Папа Римський. Це перший раз, коли Папа бере участь у G7, і поки не ясно, чи буде він присутній, чи у вигляді відеозвернення. Зазвичай Папи надсилають послання до головуючої країни G7 на початку сесії.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ