У Санлісі (Франція) відзначили день Анни Київської

9 червня 2022

6 червня 2022 року, у понеділок, у Санлісі (Франція) традиційно відзначили день Анни Київської.

У Санлісі (Франція) відзначили день Анни Київської

Розпочалося почитання Анни Ярославни покладанням квітів до памʼятника. У церемонії взяли участь представники посольства України у Франції на чолі з Послом паном Вадимом Омельченком, мер міста Санліс Паскаль Луазелер, представники центру Анни Київської, а також мер міста Ірпінь Олександр Маркушин. Він з делегацією прибув до Франції із робочим візитом. У своєму слові Олександр Маркушин запросив присутніх на відвідини виставки фотографій міста, що цими днями відкривається в німецькому центрі Інституту Гьоте в Парижі. Про це інформує пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира.

Після коротких промов шанованих українських та французьких посадовців відбулася сама церемонія покладання квітів до памʼятника Анні Київській, в якій також взяли участь представники українських асоціацій, таких як «Пласт» та «Соняшник».

Після офіційної частини дня, усі присутні вирушили до храму, що знаходиться у старовинному колишньому абатстві святого Вансена, де владика Гліб Лончина очолив Божественну Літургію. Йому співслужили о. Юрій Лещинський, парох храму святих Бориса та Гліба у Санлісі, та о. Ігор Ранця, протосинкел єпархії святого Володимира Великого в Парижі.

Співом прикрасили богослужіння співці з хору парафії Усіх Святих у Венсені.

У своїй проповіді владика Гліб пояснив значення Бога у Трьох особах, вказавши, що один — це цілість, одність, «два» — це різноманіття, а «три» — це любов, яка примирює та єднає.

«Наш світ тому цікавий, що кожен з нас є інший. Кожен з нас є відмінний від іншого. Є різноманітність у світі. Було б дуже нецікаво, якби ми всі були однакові. Але ця різноманітність також носить у собі небезпеку. Небезпеку конфліктів. Бо мої ідеї можуть не співпадати з твоїми ідеями. І настає конфлікт: хто сильніший, чия ідея переможе. І тому треба піти до номера „три“. Бо „три“, вказує на особу Святого Духа, який є любовʼю. А любов єднає і примирює одність із різноманітністю».

Після богослужіння та перед наступною частиною програми, усі присутні мали час взяти участь у спільному пікніку. А вже о 15-тій годині розпочалася культурна частина програми дня — концерт.

Цьогоріч у концерті взяв участь дитячий хор та молодіжний ансамбль Санлісу, а також хор Вансену, який виконав кілька українських творів, у тому числі й «Ой у лузі червона калина». Завершився день фортепіанним концертом Марини Вознюк.

Довідка

Центр Анни Київської (фр. Centre Anne de Kyiv) — це неурядова організація, що її діяльність спрямована на здійснення культурного діалогу України та Європи; майданчик для підтримки закордонних українців, збереження української історії та поширення української культури. Центр реалізує культурні, мистецькі, наукові й просвітницькі проєкти, використовуючи формат резиденцій, конференцій, дискусій, експозицій тощо.

Центр знаходиться в церкві Бориса і Гліба в місті Санліс, департамент Уаза, неподалік від Парижу. Заснований у 2013 році представницями української діаспори Вікторією Делленжер і Анною Кантер за підтримки українських громад і бізнесу Франції, США й Канади та під патронатом Бориса Ґудзяка, тоді правлячого єпископа Єпархії Святого Володимира Великого для українців візантійського обряду.

Міжнародну раду Центру Анни Київської очолює Борис Ґудзяк.