У Мельбурнській єпархії УГКЦ відбулося зібрання духовенства для застанови над сучасними викликами

22 жовтня 2021

З 20 по 22 жовтня в Мельбурнській єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла відбувся Соборчик (зібрання духовенства) на онлайн-платформі Зум.

У зв’язку із пандемією коронавірусу, а також строгого локдауну в Австралії, є неможливо вже другий рік поспіль зібратися наживо. Саме тому було вирішено провести це зібрання принаймні в онлайн-режимі.

Соборчик розпочався із молитви, яку очолив преосвященний владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський. Опісля, розпочалися робочі засідання, на яких впродовж трьох днів було розглянуто низку важливих тем, які сьогодні заторкують духовенство в Австралії. Багато часу було приділено приготуванню до єпархіального собору «Еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви», який має відбутися 12 грудня цього року. Всі дійшли до висновку, що напрацювання до цього Собору можуть допомогти оновити життя УГКЦ в Австралії.

9–10 жовтня цього року Папа Римський Франциск відкрив синодальний шлях у Вселенській Церкві у межах XVI Звичайної Загальної Асамблеї Синоду Єпископів Католицької Церкви на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія». 13 жовтня 2021 року Блаженніший Святослав своїм декретом скликав Всецерковний форум УГКЦ, який має відбутися в онлайн-режимі 30 жовтня та 11 грудня цього року. Мельбурнську єпархію представлятимуть 4 делегати.

У своєму слові до духовенства владика Микола наголосив, що «сьогодні основним викликом перед духовенством нашої єпархії є докласти всіх зусиль, щоб наші вірні повернулися до храму після довгих місяців локдауну. На жаль, ситуація з пандемією дуже поранила та поділила наших людей. Отож, будьмо відкритими та чутливими».

Зібрання духовенства закінчилось спільною молитвою та Архиєрейським благословенням.

За матеріалами Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла