У Мельбурні (Австралія) відбулася братерська зустріч між владикою Петром Стасюком та архиєпископом УПЦ в США Даниїлом Зелінським

14 лютого 2020

На початку лютого 2020 року архиєпископ Української Православної Церкви США Даниїл Зелінський завітав у катедральну парафію УГКЦ в Австралії св. Верх. апп. Петра і Павла та парафію УГКЦ Покрови Пресвятої Богородиці у м. Джилонг (штат Вікторія, Австралія).

5 лютого на запрошення владики Петра Стасюка архиєпископ Даниїл Зелінський відвідав парафіяльну спільноту Північного Мельбурна та парафіяльний дім.

Під час огляду катедри владика Даниїл процитував слова Вселенського патріарха Варфоломія І, який після зустрічі з Папою Франциском зазначив: «Під час наших зустрічей та візитів ми маємо показати, що усі ми працюємо над об’єднанням та примиренням християн».

Спеціально з нагоди візиту архиєпископа Даниїла у катедральній парафії було влаштовано урочистий обід, на якому були присутні єпископ Петро Стасюк та архиєпископ Даниїл, о. Михайло Соломко, директор Українського православного центру у Канберрі та настоятель парафії св. Миколая Чудотворця УГКЦ в Канберрі, о. Браян Келті, адміністратор катедральної парафії.

Присутні обговорили питання, які торкаються обох Церков, зокрема, нові правила, запроваджені австралійською владою, щодо безпеки та відповідальності Церкви і суспільства.

Також духовенство мало несподівану телеконференцію з нещодавно призначеним владикою УГКЦ у Австралії отцем Миколою Бичком, який незабаром отримає єпископські свячення та офіційно прийме свої обов’язки.

На прощання архиєпископ Даниїл Зелінський передав вітання від митрополита Української Православної Церкви в США Антонія Щерби та запросив владику Петра відвідати Митрополичий центр УПЦ у США у Саут-Баунд-Бруку (штат Нью-Джерсі, США).

Раніше того ж тижня, а саме 3 лютого 2020 року, владика Даниїл побував у парафії Покрови Пресвятної Богородиці у м. Джилонґу та познайомився з парохом о. Юрієм Тиченком.

У соборі архиєрей здійснив коротку, приватну молитву. Опісля, владика відслужив Молебен до Матері Божої в церкві Різдва Пресвятої Богородиці. Парафіяни УГКЦ разом з гостями з Мельбурна та парафіянами цього храму взяли участь у спільному Молебні. По закінченні молитви усіх було запрошено на вечерю до церковного залу.

За матеріалами Мельбурнської єпархії свв. апп. Петра і Павла