У Марселі «Справа Сходу» за участі владики Гліба Лончини ознайомила французів із історією України та УГКЦ

17 грудня 2022

У суботу, 10 грудня, у Марселі на півдні Франції відбулася Божественна Літургія візантійського обряду у базиліці Sacré Coeur, яку очолив владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого.

Богослужінню передувала конференція, в якій взяли участь директор фонду «L’Œuvre d’Orient» («Справа Сходу») о. Паскаль Гольніш та владика Гліб Лончина. Про це інформує пресслужба Паризької єпархії Святого Володимира Великого.

У своїй доповіді владика ознайомив присутніх з історією України та УГКЦ у тісному переплетінні із теперішніми викликами війни:

«Є надважливим розуміти, що щоразу, коли російський уряд керував територіями, де „уніатська“ або ж Греко-Католицька Церква існувала, рано чи пізно ця Церква була переслідуваною та ліквідованою урядом, чи то царистським, чи комуністичним, чи навіть теперішнім урядом Російської Федерації», — наголосив єпископ.

Опісля, розпочалася Божественна Літургія, у якій разом з владикою співслужили архиєпископ Марселю кардинал Жан-Марк Авелін, о. Паскаль Гольніш та о. Микола Гривнак, настоятель місцевої парафії Івана Хрестителя УГКЦ.

На початку Літургії кардинал привітав присутніх та запевнив про підтримку українців у цей непростий час.

Під час проповіді владика Гліб закликав молитися за жертві війни та конфліктів не лише в Україні, але й також у Сирії, Лівані, Афганістані та Ірані: «Простягнімося до них, допоможімо їм нашими дарами, виявляймо щедрість і добру волю в дусі Різдва, щоб підтримувати мир у світі між людьми, яких Бог так любить, що дав нам Свого Сина».

На завершення Літургії слово підтримки також висловив о. Гольніш: «Україну хочуть занурити в темряву. Однак саме зараз у передріздвяний період ми бачимо те світло, що горить у серці кожного і кожної українця чи українки. Нехай Господь благословить Україну».

Довідка

Понад 160 років фонд «L’Œuvre d’Orient» допомагає східним християнам із 23 країн Близького Сходу, Африканського Рогу, Східної Європи та Індії.

У мирний час, як і під час війни, він підтримує роботу єпископів, священників і релігійних громад, які допомагають кожному, незалежно від їх релігійної приналежності.

Навчання: Понад 400 закладів зараз користуються підтримкою L’Œuvre d’Orient, щоб дозволити дітям із знедолених дітей відвідувати школу, відбудовувати будівлі, купувати навчально-методичне обладнання, а також платити вихователям і вчителям. Він також підтримує франкомовне навчання, що сприяє єдності в цих різних країнах.

Здоров’я та соціальне служіння: L’Œuvre d’Orient фінансує лікування 3 мільйонів хворих у клініках, лікарнях та будинках для людей похилого віку та інвалідів.

Сопричастя: Надаючи підтримку в навчанні священників, ченців і черниць, l’Œuvre d’Orient дозволяє їм і їхнім паствам продовжувати свою щоденну роботу, надаючи допомогу місцевій громаді.

Культурна спадщина: L’Œuvre d’Orient прагне зберегти спадщину східних християн, захищаючи її на місцевому рівні та підвищуючи обізнаність про неї у Франції. Це є свідченням коренів і легітимності християнської присутності у східних суспільствах.

Сьогодні ж фонд «L’Oeuvre d’Orient» підтримує різні проєкти нашої Церкви. Монс. Паскаль Ґольніш є одним з найбільш авторитетних французьких священників.