У Києві відзначать 9-ту річницю посвячення Патріаршого собору Воскресіння Христового

17 серпня 2022

17–19 серпня 2022 року у Києві відзначать дев’яту річницю посвячення Патріаршого собору Воскресіння Христового.

Посвячення Патріаршого собору Воскресіння Христового відбулося 18 серпня 2013 року, з нагоди 1025-річчя Хрещення України-Русі. Чин посвячення очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. На прощу з цієї нагоди прибули понад 20 000 прочан (за іншими даними від 30 до 50 тисяч) та понад 700 священників.

У престол новозбудованого храму Блаженніший Святослав уклав мощі святих апостолів Петра і Павла та Андрія Первозваного, папи Климента та Мартина, які загинули на українських землях, святого священномученика Йосафата Кунцевича, блаженних священномучеників XX століття Миколая Чарнецького та Йосафата Коциловського.

Разом із членами Синоду, Папським нунцієм Едвардом Томасом Ґаліксоном, кардиналом Аюдрісом Юзасом Бачкісом — Папським посланцем та римо-католицькими владиками Глава УГКЦ відправив Архиєрейську Службу Божу.

молитовного відзначення річниці посвячення Патріаршого собору

17 СЕРПНЯ

• 18:00 Всенічне (Вечірня та Утреня) — онлайн-трансляція;
  • 20:00 «Жива вервиця» — онлайн-трансляція.

18 СЕРПНЯ, СПОМИН ОСВЯЧЕННЯ ПАТРІАРШОГО СОБОРУ В КИЄВІ

• 07:30 Божественна Літургія;
  • 09:00 Урочиста Божественна Літургія — онлайн-трансляція;
  • 18:00 Всенічне (Вечірня та Утреня) — онлайн-трансляція.

19 СЕРПНЯ, СВЯТО ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО

• 07:30 Божественна Літургія, освячення овочів;
  • 09:00 Божественна Літургія, освячення овочів;
  • 11:00 Архиєрейська Божественна Літургія, освячення овочів — онлайн-трансляція;
  • 18:00 Вечірня;
  • 18:30 Божественна Літургія, освячення овочів.

Онлайн-трансляції можна переглянути на Facebook та Youtube.

Варто також зазначити, що 27 жовтня 2002 року о 13.00 відбулося освячення наріжного каменю майбутнього собору за участю Любомира Гузара та єпископів УГКЦ. Будівництво комплексу розпочалося 9 вересня 2002 року. До червня 2003 року вибудовано цокольний (нульовий) поверх Патріаршого собору і розпочато зведення адміністративного будинку. До кінця 2004 року зведено стіни спочатку до відмітки 13,2 м, а пізніше до пілонної (рівень центрального склепіння храму) частини собору.

Патріарший собор будувався впродовж 12 років. Спорудити його греко-католики могли б набагато швидше. Однак церковне керівництво категорично відмовилося від підтримки великого бізнесу і можновладців.

«Цей Собор є видимим знаком єдності й соборності нашої Церкви як в Україні, так і далеко поза її межами. Ми будували його всі разом — цеглинками-пожертвами, що надходили сюди з усього світу. Цей Собор збирає усіх синів і дочок Володимирового Хрещення, закликає їх до єдності, до відновлення у вірі, до джерела небесної поживи в духовній пустелі сучасного світу», — наголосив Блаженніший Святослав у своїй проповіді до духовенства та вірних під час посвячення Патріаршого собору.