У Ковелі роздумували над життям блаженного Василія Величковського під час Хресної Дороги

22 березня 2023

У Хрестопоклонну неділю, 19 березня 2023 року, на парафії Блаженного Василія Величковського у м. Ковелі відбулася особлива Хресна дорога.

Як повідомляє пресслужба Луцького екзархату УГКЦ, розважання кожної стації поєднували у собі призадуму над Страстями Господніми і роздуми про життєву Голготу священномученика Василія Величковського — ченця-редемпториста, місіонера, єпископа підпільної Церкви, ісповідника віри та вірного сина українського народу.

Така тематика Хресної дороги невипадкова, адже цьогоріч вшановуємо аж три важливі ювілеї з життя блаженного — 120-ліття від дня народження, 60-ліття єпископської хіротонії та 50-ліття переставлення до Царства Небесного. Отож, цією Хресною Дорогою ковельська парафія, котра першою в Українській Греко-Католицькій Церкві носить ймення священномученика, розпочала урочистості ювілейного року блаженного Василія Величковського.

Хресну ходу очолив настоятель парафії о. Іван Дутка у співслужінні ігумена ковельського монастиря о. Романа Халуса, ЗНІ, душпастиря парафій Старої Вижівки та Любомля о. Володимира Уляна та душпастиря луцьких парафій о. Ярослава Пелиха.

Чисельно зібрані вірні з обох парафій Ковеля, а також з Луцька, Старої Вижівки та Турійська несли навколо храму великого хреста, слухаючи роздуми над стаціями Хресної Дороги, котрі почергово читали священники. Богослужіння супроводив мелодійним співом парафіяльний хор.

Остання стація Хресної ходи — Воскресіння Христове — була проведена у новозбудованому храмі, котрий цьогоріч вже цілком перекритий. Посеред храму перед виставленими мощами священномученика Василія Величковського була прочитана молитва про його заступництво над усіма вірними, а опісля всі молільники Хресної дороги мали змогу прикластися до хреста та святих мощей.

Богослужіння завершилось співом духовного гімну України «Боже великий, єдиний» та спільною світлиною на добру згадку.