У Дрогобичі відбулось освячення єпархіального медіацентру «Благовість»

19 червня 2022

16 червня у м. Дрогобич в приміщенні Єпархіального управління Самбірсько-Дрогобицької єпархії відбулось освячення єпархіального медіацентру «Благовість».

У Дрогобичі відбулось освячення єпархіального медіацентру «Благовість»

Чин освячення здійснив владика Ярослав Приріз, єпископ Самбірсько-Дрогобицький, у співслужінні владики Григорія Комара, єпископа-помічника, і місцевого духовенства. Участь в події взяли представники «Живого ТБ», волонтери медіацентру, працівників єпархіального управління і семінаристи. Після завершення Чину освячення владика Ярослав подякував о. Андрію Буню, адміністратору новоствореного медіацентру «Благовість», та його команді волонтерів, які працювали над створенням студії. Про це повідомляє пресслужба Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ.

У своєму слові єпископ зазначив, що Христос, а відтак апостоли і їх послідовники вживали найрізноманітніших засобів, щоб донести до людей Добру Новину про Царство Боже. «Христос говорив з човна на воді, Павло виходив на Ареопаг. Згодом апостоли писали книги Євангелій, листи і послання і передавали їх християнам. Відтак прийшло книгодрукування і перші газети, фотографії, радіо, кіно і телебачення, що дозволило говорити до великих мас людей. Через текст, звук, фото і відео Церква поширювала Євангеліє майже 2000 років», — сказав владика Ярослав.

Сучасна епоха ознаменована появою Інтернету, який дозволив поєднувати всі ці способи передачі інформації на єдиній платформі — веб-сайті. «Інтернет став новим ареопагом, на який вийшла Церква, щоб звідти говорити до сучасного світу. Відтак виникли і соціальні мережі, які дозволили не просто мультимедійно комунікувати, а й робити це миттєво і більш цілеспрямовано», — зауважив єпископ.

Крім того, владика Ярослав наголосив: «Медіацентр „Благовість“ — це новітній засіб, який може допомогти нашій Українській Греко-Католицькій Церкві донести євангельський зміст у нашій київській літургійній традиції „аж до краю землі“. Причому, буквально, аж до краю землі. У трансляціях богослужінь, які здійснюватимуться в нашій Самбірсько-Дрогобицькій єпархії, зможуть єднатися люди і в різних країнах світу. Євангеліє, яке звучатиме у храмах Дрогобича, Самбора, Грушева і Билич, наші люди зможуть почути в Америці, Канаді, Німеччині, Австралії та Бразилії — де б вони з тих чи інших причин не перебували». Отож завдяки праці медіацентру душпастирство зможе вийти поза стіни храму, щоб наповнити не лише навколишній світ, але й віртуальний простір християнськими цінностями.

Наприкінці привітального слова владика Ярослав зазначив, що сучасність, щоб бути одухотвореною, потребує віруючих людей, які наповнять її Божим змістом. «Сподіваємось, що медіацентр „Благовіст“ стане можливістю для християн різних професій й покликань — працівників освіти, медицини, військових, волонтерів, представників громадськості, — розповісти про досвід своєї віри та праці», — зазначив єпископ.