#ТижденьУГКЦ: священник УГКЦ у Конгрегації віри, відзнака Омеляна Ковча для Сенцова, Синод Єпископів УГКЦ онлайн, Рада Церков у Рівному

3 жовтня 2021

Ось головні події, які сталися в Українській Греко-Католицькій Церкві протягом останнього тижня (25 вересня — 1 жовтня 2021 року).

Священник УГКЦ у складі Міжнародної богословської комісії Конгрегації доктрини віри

Отець Юрій Аввакумов, священник УГКЦ та професор історії богослов’я в Католицькому університеті Нотр-Дам у США, був номінований Папою Франциском членом Міжнародної богословської комісії, яка діє при Конгрегації доктрини віри Римської курії. Дванадцять нових членів походять з різних наукових інституцій, процес обрання тривав з 2020 року в консультації з єпископськими конференціями всього світу та синодів Східних Католицьких Церков.

Відзнака блаженного Омеляна Ковча для Олега Сенцова

У вівторок, 28 вересня, у Києві Блаженніший Святослав вручив Відзнаку блаженного Омеляна Ковча за особистий приклад жертовності та гуманізму українському режисеру та політв’язню Олегу Сенцову.

Глава УГКЦ подякував пану Олегу за його мужність та життєву позицію. «В особистій історії ви пройшли шляхами блаженного Омеляна. У нелюдських обставинах ви залишилися людиною в ім’я правди. Ви перейшли, мабуть, нелегкі шляхи випробування і залишилися людиною, яка свідчить правду і залишилася собою. Ви розумієте, сином якого народу є і задля яких цінностей варто жити далі», — сказав Блаженніший Святослав, звертаючись до лауреата.

Олег Сєнцов є одним із чотирьох цьогорічних лауреатів Відзнаки блаженного Омеляна Ковча. Трьом іншим, серед яких видатна польська режисерка, сценаристка та акторка Аґнєшка Голланд, видатний американський дипломат і державний діяч Деніел Фрід та ініціатива «Пласту» та «Харцежів» «Полум’я Братерства», нагорода буде вручена наступного понеділка, 4 жовтня, в Любліні, де відбудеться освячення пам’ятника блаженному Омеляну Ковчу, спорудженого перед концтабором «Майданек».

Синод Єпископів УГКЦ 2021 року відбувся онлайн

Цього року Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви відбувався від 30 березня до 29 вересня. В результаті синодальних діянь було оприлюднено офіційний комунікат.

У зв’язку із карантинними обмеженнями, запровадженими урядами різних країн задля боротьби із поширенням пандемії Covid-19, цьогорічний Синод Єпископів УГКЦ відбувався в онлайн-форматі та складався із трьох загальних зустрічей та двох етапів регіональних. Серед регіональних зустрічей відбулися окремі обговорення із єпископами із Північної Америки — США і Канада, із єпископами із Південної Америки (Бразилія, Аргентина) та Австралії, із єпископами з Західної та Центральної Європи (Франція, Великобританія, Італія, Польща), а також із єпископами з України.

Синод Єпископів УГКЦ є законодавчим органом. Саме тому у результаті цьогорічних засідань було прийнято ряд документів.

Глава УГКЦ у Бабиному Яру

У середу, 29 вересня, Блаженніший Святослав взяв участь у спільній молитві за жертв Бабиного Яру у 80-ті роковини трагедії.

Від імені Української Греко-Католицької Церкви та Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій Глава УГКЦ висловив єврейському народові, нашим братам, юдейським громадам України слова молитовної солідарності та глибокого співчуття. «Послухаймо голос Бабиного Яру і разом з ним скажімо Україні і світові: „Ніколи більше!“» — закликав Предстоятель.

Виїзне засідання ВРЦіРО на Рівненщині під головуванням Глави УГКЦ

У четвер, 30 вересня, у містах Острозі і Рівному відбулося виїзне засідання Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій, присвячене темі сімейних цінностей. В обговоренні питань формування державної сімейної політики взяли участь урядовці, парламентарі, представники місцевої влади та місцеві релігійні діячі.

За результатами зустрічі Рада Церков методом консенсусу прийняла Резолюцію щодо необхідності розробки державної сімейної політики.

«Сім’я — це не соціальна проблема, а потужний соціальний ресурс і найкращий осередок для народження і виховання дітей. В інтересах розвитку відповідального материнства і батьківства, захисту прав дітей, підготовки пар до довготривалих шлюбних відносин держава має бути зацікавлена в співпраці з Церквами і релігійними організаціями», — підкреслив Блаженніший Святослав.

На завершення засідання Глава УГКЦ, який протягом останніх півроку головував у ВРЦіРО, передав головування у Раді Григорію Коменданту, голові Українського Біблійного Товариства.

Після засідання в Острозі делегація ВРЦіРО відбула до Рівного, де взяла участь в екологічній акції з висадки дерев перед обласним перинатальним центром, відвідала підприємство сім’ї Мединських та провела зустріч з представниками багатодітних сімей Рівненщини.

Футбольний турнір між греко-католицькими священниками в Ужгороді

У четвер, 30 вересня, в Ужгороді відбувся футбольний турнір серед греко-католицьких священників. Турнір присвячений пам’яті о. Омеляна Ковча.

Загалом участь у турнірі взяло 8 команд: Тернопільсько-Зборівська митрополія, Львівська, Івано-Франківська архиєпархії, Коломийська, Самбірсько-Дрогобицька, Стрийська і Сокальсько-Жовківська єпархії УГКЦ та Мукачівська греко-католицька єпархія — господар цьогорічного футбольного турніру серед священників і дияконів УГКЦ.

Переможцем змагань стала команда Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ