#ТижденьУГКЦ: проща до Унева, початок нового навчального року і календарна реформа УГКЦ в Італії

5 вересня 2021

Ось головні події, які сталися в Українській Греко-Католицькій Церкві протягом останнього тижня (28 серпня — 3 вересня 2021 року).

Успенська проща до Свято-Успенської Унівської лаври

Участь в Успенському паломництві взяв Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, який 28 серпня, у свято Успіння Пресвятої Богородиці (за юліанським календарем) звершив в Уневі Архиєрейську Божественну Літургію.

У проповіді Глава Церкви пояснив зміст свята Успіння Пречистої Богородиці і підкреслив, що цієї прощею «ми хочемо урочисто подякувати Пречистій Діві Марії за ювілей 425-річчя Берестейської унії, який святкує наша Церква цього року». А також запросив молитися за Україну, яка напередодні відсвяткувала 30-річчя відновлення своєї Незалежності.

А ще Глава Церкви привітав усіх вчителів, учнів, особливо тих, які йдуть в перший клас, та їх батьків з початком нового навчального року. Він розповів про власну традицію приступати до Сповіді і Причастя перед навчанням і заохотив до цього всіх охочих.

Онлайн-зустріч Глави УГКЦ з керівниками католицьких шкіл

Під час зустрічі, яка відбулася в четвер, 30 серпня, Блаженніший Святослав звернув увагу на особливе завдання, яке стоїть перед вчителями католицьких шкіл: «Ви, вчителі, є особливим обличчям Церкви — матері й учительки. Багато дітей, які у майбутньому формуватимуть своє особисте відчуття Церкви і Її місця в їхньому житті, у своїх спогадах повертатимуться до католицької школи — до отців, сестер, викладачів, які намагалися дати їм все, що мали, для того щоб вони виросли не тільки освіченими людьми, отримали якнайкращу середню шкільну освіту, а й зуміли стати добрими людьми. Тому освіта і виховання у нашому піклуванні про цілісне виховання дитини завжди ідуть разом».

Глава Церкви звернув увагу присутніх на дві теми, які, на його переконання, є актуальними на початку цього навчального року. Це — підписання Угоди про співпрацю між Міністерством освіти та науки та Всеукраїнською радою Церков і релігійних організацій і захист дітей від сексуального насильства.

***

Крім того, Блаженніший Святослав закликав батьків, які хочуть, щоб їхніх дітей виховували на ціннісній основі, писати заяви про християнську етику в школах.

***

У четвер, 30 серпня, в Івано-Франківську під час конференції керівників закладів освіти, що проходила в католицькому ліцеї імені святого Василія Великого, відбулося підписання Меморандуму про співпрацю Церкви та освітніх закладів Івано-Франківської ОТГ.

Метою підписання Меморандуму є об’єднання зусиль сторін, спрямованих на духовний розвиток, супровід та підтримку учнів, батьків та вчителів в закладах освіти Івано-Франківської міської територіальної громади.

***

Крім того, цього тижня в Сокальсько-Жовківській єпархії освятили нову катехитичну школу, в Коломийській — заснували школу християнського аніматора, а у Стрию cестри cлужебниці відкрили новозбудований дитсадок (захоронку).

Календарна реформа УГКЦ в Італії

З 1 вересня 2021 року всі громади Апостольського екзархату УГКЦ в Італії перейшли на григоріанський календар.

Владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх, пояснив, що перехід усіх громад екзархату на новий календар — це не стільки його особиста ініціатива, скільки відповідь на потреби часу і даного місця. Про це він сказав в інтерв’ю, записаному в день його 75-ліття.

Єпископ також попросив молитися у цьому наміренні і зазначив, що в цьому нелегкому питанні екзархат віддає себе під провід Святого Духа.

***

Стартує Всеукраїнський екологічний конкурс «Відповідальність за створіння»

Метою конкурсу, ініційованого Бюро УГКЦ з питань екології, є плекання християнської відповідальності за створений Богом світ — природу та підвищення екологічної свідомості в суспільстві.

А ще:

Вже наступного тижня, а саме 7 вересня, до Києва прибуде Апостольський нунцій в Україні. Перед початком свого служіння владика Вісвальдас Кульбокас зустрівся зі Святішим Отцем Франциском.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ