#ТижденьУГКЦ: освячення пам’ятників блаженному Омеляну Ковчу в Любліні і Блаженнішому Любомиру Гузару в Вінниці

10 жовтня 2021

Ось головні події, які сталися в Українській Греко-Католицькій Церкві останнього тижня (2–9 жовтня 2021 року).

Освячення пам’ятника блаженному Омеляну Ковчу

Урочисте відкриття і освячення пам’ятника блаженному священномученику Омеляну Ковчу відбулося в понеділок, 4 жовтня, в Любліні поблизу колишнього концтабору «Майданек». Освячення здійснили Блаженніший Святослав і єпископ Мечислав Цісло.

Розпочалися урочистості з Архиєрейської Божественної Літургії, яку в Люблінському архикатедральному соборі звершив Глава УГКЦ.

Під час церемонії освячення пам’ятника отцю Ковчу Блаженніший Святослав вручив Відзнаки блаженного Омеляна двом із чотирьох цьогорічних лауреатів — Аґнєшці Голланд і «Пласту» спільно з Рухом дослідників Польської скаутської асоціації.

Вірні Апостольського екзархату в Італії під покровом Богородиці

У неділю, 3 жовтня, владика Діонісій Ляхович відновив акт посвяти вірних та всіх мігрантів під покров Пресвятої Богородиці. Владика Діонісій промовляв молитви, а вірні наприкінці відповідали: «Пресвятая Богородице, спаси нас!»

Опісля єпископ презентував власну збірку проповідей «Слово тілом стало».

Постанови Синоду Єпископів УГКЦ 2021 року

Цього тижня було оприлюднено постанови Синоду Єпископів УГКЦ, який у 2021 році відбувався в режимі онлайн.

Ювілей владики Степана Суса

У четвер, 7 жовтня, владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства і голова Пасторально-міграційного відділу, відсвяткував 40-ліття.

Єпископа привітав Глава УГКЦ.

Освячення пам’ятника Блаженнішому Любомиру в Вінниці

Освячення і урочисте відкриття першого в історії пам’ятника у повний зріст Блаженнішому Любомиру відбулося в суботу, 9 жовтня.

Освяченню монумента передував насичений різного роду подіями «Тиждень Патріарха Любомира» у Вінниці під проводом владики Йосифа Міляна. Детально про «Тиждень» розповів о. Андрій Боднарук у програмі «Добра розмова» на Живому радіо «Воскресіння».

У сам день відкриття пам’ятника Блаженніший Святослав у співслужінні єпископів УГКЦ та численного духовенства звершив Архиєрейську Божественну Літургію. Проповідь на Літургії виголосив владика Богдан Дзюрах.

Освячення пам’ятника патріарху Любомиру Гузару відбулося після Літургії і здійснив його Блаженніший Святослав з єпископами УГКЦ. Участь в урочистостях взяв Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас.

«На різних перехрестях вулиць Вінниці є чимало дороговказів, які вказують правильний напрямок. Всі дороговкази показують, як рухатися до того чи іншого місця на землі. Тут, поруч людного перехрестя, постав ще один дороговказ, який вказує на дорогу до неба. Дивлячись на пам’ятник, складається відчуття, що Блаженніший Любомир вийшов з храму, щоб сучасній людині показати дорогу до храму, а через нього — до Бога», — підкреслив Глава УГКЦ, додавши, що тільки в Бозі людина здатна бути собою і почуватися любленою і вповні живою.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ