«Ця війна стала боротьбою України за свій цивілізаційний вибір», — владика Степан Сус під час міжнародної конференції у Римі

3 березня 2023

Упродовж 27 лютого — 1 березня 2023 року у Римі відбулася міжнародна конференція на тему «Війна і мир: конфлікт і культура в сучасному світі», організована Папським університетом Реджина Апостольорум (Ateneo Pontificio Regina Apostolorum).

«Прошу вас усіх бути голосом правди в цьому світі. Правди про те, що війна завжди є злом, але від цього зла потрібно захищатись, оборонятись, потрібно молитись і просити Божої допомоги. І навіть якщо зло стріляє у нас ракетами, ми маємо право ці ракети збивати. І маємо право мати чим їх збивати, щоб захистити наших людей і весь світ», — з такими словами звернувся Голова Пасторально-міграційного віддіду УГКЦ владика Степан Сус під час виступу на конференції у Римі на тему «Війна і мир: конфлікт і культура в сучасному світі». Про це повідомляє пресслужба Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Головною темою симпозіуму стала тема війни та конфліктів, а найголовніше — як шукати мирні та процвітаючі рішення, відновлюючи автентичну християнську культуру.

Дискусія варіювалася від теми війни в Україні, яку представив єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства владика Степан Сус до поточних критичних битв в культурі (о. Роберт Сіріко, Актон), духовності (о. Мартін Брігс), мас-медіа (Майкл Міллер з Актона), у глобальній економіці (Карло Лоттьєрі), геополітиці (Джон О’Салліван), релігійно-політичній історії (Джон Пінейро з Актона), у перспективах НАТО (Андреа Джиллі), — починаючи з богословсько-філософського огляду (о. Імон О’Хіггінс) і закінчуючи лекцією «як» ефективної тактики (Філіп Бут).

Доповідь владики Степана була присвячена року повномасштабної війни Росії в Україні. «За цей рік Росія випустила по Україні понад 5000 ракет: по містах та селах, шпиталях та пологових, церквах та монастирях, електропідстанціях та житлових будинках, дитячих майданчиках та парках», — зазначив єпископ.

Голова ПМВ підкреслив, що ця війна стала боротьбою за цивілізаційний вибір: Україна відстоює свою приналежність до європейської цивілізації і водночас ті засадничі цінності, права і свободи, що лежать в основі християнського світу. Він також зауважив, що Росія, яка напала на мирну Україну і воює з лікарнями, житловими будинками, дитячими майданчиками, яка нищить усе людське, приречена залишитись злом в історії світу.

«Ця війна, яка вже стала торжеством зла у цьому світі, повинна бути завершена людьми, які готові будувати теперішнє та майбутнє на взаємній повазі», — підкреслив Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Окрім владики Степана Суса, участь у міжнародній конференції взяли заступник Голови ПМВ о. Андрій Гах, ректор Прокатедрального собору Святої Софії у м. Римі о. Марко Семеген, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Ватикані Андрій Юраш, директор Інституту релігії та суспільства УКУ Тарас Дзюбанський та інші.