«Таких святих в історії Церкви є дуже мало», — владика Тарас Сеньків у Перемишлянах

20 серпня 2019

20 серпня 2019 року минає 135 років від дня народження Омеляна Ковча (1884–1944), українського греко-католицького священика, капелана УГА, праведника України, блаженного священномученика. З цієї нагоди преосвященний владика Тарас Сеньків. єпарх Стрийський, очолив Архиєрейську Божественну Літургію в храмі Св. Миколая у Перемишлянах, де о. Омелян душпастирював майже 20 років.

«Багато було священників і мирян, котрі довершили своє християнське життя яскравим подвигом любові. Але серед них немає такого хто б повторив чи приблизився до життєвого подвигу о. Омеляна Ковча, котрий своїм життям прочитав Євангеліє», — сказав архиєрей під час проповіді, відзначаючи життєвий подвиг священномученика, котрий «йшов туди, де здавалося б не має Бога і зустрічав там Христа».

Єпископ підкреслив, що кожен час є позначений різними викликами, серед яких людина повинна свідчити Христа тим, котрі його потребують. А особливо, владика Тарас поставив за приклад постать о. Омеляна для сучасних священників, щоб ті мали відвагу іти у найболючіші місця суспільства та людського життя, як Христові посланці, щоб там для себе зустріти Бога та засвідчити Його іншим.

«Блаженний священномученик своїм життям засвідчує нам Божу любов, котра є влита до наших сердець, даючи приклад мистецтва любові, в якому інші відчувають близькість Бога. Хай наша молитва буде занесена до небесного Отця, щоб Він свого слугу прославив славою святих на престолах усього світу, бо таких святих в історії Церкви є дуже мало», — сказав на завершення єпископ.

За матеріалами Стрийської єпархії УГКЦ