Синод 2024: оголошення дати другої сесії і створення дослідницьких груп

19 лютого 2024

Папа Франциск розпорядився створити робочі групи, залучаючи компетентні дикастерії, для поглиблення тем, запропонованих першою сесією синоду про синодальність, а також визначив дати проведення другої сесії.

Синод 2024: оголошення дати другої сесії і створення дослідницьких груп

Генеральний Секретаріат Синоду повідомляє, що Папа Франциск визначив дати другої сесії XVI Звичайної Загальної Асамблеї, яка відбудеться від середи, 2 жовтня, до неділі, 27 жовтня 2024 року, продовжуючи працю Синоду про синодальність на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія». Як і в жовтні 2023 року, другу сесію також випереджатимуть дводенні духовні реколекції з 30 вересня по 1 жовтня (учасники зберуться вже 29 вересня). Про це анонсує українська редакція «VaticanNews».

Одночасно з комюніке було також опубліковано хірограф Папи, в якому йдеться про створення дослідницьких груп для поглибленого вивчення деяких тем, що виникли під час попередньої сесії. Вони будуть створені між відповідними дикастеріями Римської Курії та Генеральним Секретаріатом Синоду, який координуватиме їхню роботу.

Наразі вирішується, які саме дослідницькі групи будуть створені і щодо яких тем. У підсумковому звіті, за який проголосували наприкінці сесії в жовтні минулого року, вказані деякі з них, такі як оновлення певних канонічних норм, формування висвячених служителів, стосунки між єпископами та чернечими орденами, а також богословські та душпастирські дослідження про дияконат. Внесок дослідницьких груп, як випливає з опублікованого в грудні документа Генерального Секретаріату та з цього папського хірографа, буде корисним інструментом для роздумів всієї Церкви, але не буде безпосередньо предметом обговорення та розпізнання наступної сесії Синоду, що, як уже зазначалося, буде зосереджена на синодальності як такій, тобто вираженні сопричастя в церковному житті.